Лікар-терапевт Захар Корченюк розповів у коментарів виданню "Подробности", до яких хворіб українці будуть більш уразливі у цей період.

Перш за все, що варто пам’ятати, сильні морози знижують опірність організму.

Він додав, що при мінусовій температурі, віруси розмножуються значно повільніше, однак, якщо при цьому зберігатиметься волога, сира погода, то це сприятиме розмноженню вірусів.

Читайте також: Кір в Україні: симптоми небезпечної хвороби та його профілактика

Лікар наголошує, що саме зараз в Україні – пік захворювання на грип, тож не варто покладати багато надій на те, що низькі температури вбережуть від зараження. Люди можуть перемерзнути на вулиці і зайти в приміщення з хворими людьми.

Небезпечним залишається і кір. Цією хворобою не можна заразитись на вулиці, однак вірус людина все ще може підхопити у приміщенні, контактуючи з хворим. А враховуючи те, що через похолодання опірність організму знижується, шанс заразитись кором навпаки зростає.

"Вірус кору послаблює імунітет і знижує здатність організму боротися з іншими хворобами", – додав фахівець.

Також Корченюк застерігає від ротавірусної інфекції, яка не менш небезпечна при морозах.

"Ні антибактеріальна обробка, ні заморожування не вбивають вірусних частинок. На продуктах харчування і поверхнях вони можуть жити до місяця. Єдиний метод боротьби з ротавірусною інфекцією – це кип'ятіння", – пояснив медик.

Що таке ротавірусна інфекція? Це інфекційне захворювання передається через немиті руки, заражену воду, їжу і побутові предмети загального користування. Симптомами є діарея, блювота, біль у горлі, підвищена температура.