Авторка проекту розповідає, що в день аварії переживала різні відчуття – радість від того, що намічається подорож, і засмучення, адже батьки не дозволили взяти з собою в дорогу її ляльок, йдеться у виданні Birdinflight.
Читайте також: Фотограф створює колажі з багатьох кадрів спортивних змагань
"Не можна! Ми повернемося через три дні! Вони дочекаються тебе, нікуди не подінуться! Батьки тоді лукавили, адже всі тоді знали, що в це місто ми не повернемося вже ніколи", – розповідає Ольга.
Після аварії фотографиня їздила в Прип'ять 13 разів, і за час цих поїздок зробила більше 2 тисячі світлин.
"По суті, з них народилося три проекти, але фотопроект "Чорнобильські ляльки. Залишене дитинство"– особливий для мене і дуже особистий. На момент аварії мені було 5 років, ляльки були моїми подружками, дітьми, лялька-хлопчик Антон навіть був коханим. Я їх годувала, співала колискові, ніжно купала, лаяла, коли вони погано себе вели".
Всі фотографії ляльок фотографиня зробила в дитячому саду, в який вона ходила в дитинсттві.
"Фото непостановочні, я знімала як є: якісь ляльки валялися в купі сміття, якісь були красиво розсаджені. Пройде ще зовсім небагато часу, і від них нічого не залишиться – як і від самого міста", – розповіла авторка проекту.
Нагадаємо, 26 квітня 1986 року сталась аварія на Чорнобильській АЕС – найбільша за історію атомної енергетики. Реактор станції був повністю зруйнований, в навколишнє середовище потрапили радіоактивні речовини. На наступний день почалася евакуація жителів міста Прип'ять і чотирьох десятків сіл.