Наприклад, не зайвим буде мати у зручному та доступному місці презервативи, зазначає 24 Канал. Адже це перевірений та один із найнадійніших методів захисту.

До теми Як вибрати ідеальний презерватив: покроковий гайд

Існує навіть поняття "індекс Перля", який показує, наскільки ефективним є метод контрацепції. Чим нижчий цей показник, тим надійнішим вважається захист.

У нашого гумового друга цей індекс дорівнює 2. Це означає, що якщо 100 жінок цілий рік використовуватимуть як метод контрацепції виключно презервативи, завагітніти можуть лише двоє з них. Звісно, йдеться про ідеальні умови.

А от у звичайному житті індекс Перля у кондома становить 13. У чому ж справа? На жаль, багато хто просто не вміє правильно користуватися презервативами. Але не варто вважати інших людей невдахами, адже існує ризик, що кожен із нас теж робить щось не так. Тож ділимося порадами, які допоможуть застосовувати цей засіб захисту правильно.

Що треба знати про презервативи перед використанням

Варто почати з простих правил техніки безпеки. При користуванні кондомами необхідно пам’ятати про кілька важливих нюансів.

Одноразовість. Презервативи мають стати обов’язковими "супутниками" під час кожного статевого акту. Надягати новий захист потрібно щоразу при зміні виду близькості – жодних повторних використань.

Презервативи мають стати обов’язковими
Презервативи мають стати обов’язковими "супутниками" під час кожного статевого акту / Фото Pexels

Термін придатності. Щоб не переривати момент близькості, важливо заздалегідь перевірити термін придатності презерватива. Особливо, якщо він чекав слушного моменту впродовж тривалого часу. Також слід переконатися, що виріб не має дефектів та розривів.

Лубрикант. Зазвичай в упаковці презерватива вже є змазка: її додають виробники, щоб презерватив краще зберігався та його було легше використовувати. Для ще кращого комфорту та більшого задоволення можна спробувати додатковий лубрикант на водній чи силіконовій основі. Адже засоби з жирами, такі як зволожувальний крем, олія, лосьйон та вазелін, можуть пошкодити презервативи.

Лубрикант усуває вагінальну сухість, покращує ковзання, зменшує тертя та дискомфорт. Якщо при анальному статевому акті або при сухості піхви додаткове змащування – must have, то в інших випадках воно додасть більшого комфорту та задоволення, або різноманіття під час близькості чи мастурбації.

Правильне зберігання. Важливо не тільки пам’ятати про безпеку і мати презерватив у потрібний момент, але й врахувати той факт, що цей засіб захисту необхідно правильно зберігати. Не треба його постійно носити в гаманці або в кишені штанів. Від тепла та тертя упаковка та її вміст можуть постраждати.

Краще купити спеціальний футляр і вже у ньому носити презерватив, поклавши у сумку або в окрему кишеню.


Презерватив найкраще зберігати у спеціальному футлярі / Фото Shutterstock

Як правильно надягати презерватив

А як щодо найвідповідальнішого моменту? Розповімо і про кілька лайфхаків, що допоможуть уникнути помилок при надяганні кондома.

Перевірка. Щоб перевірити цілісність упаковки з презервативом, огляньте її на відсутність видимих пошкоджень. Також можна акуратно стиснути її між великим і вказівним пальцями. Є повітряна бульбашка? Все ок – пакетик не проколений і презерватив цілий. Тепер упаковку можна розкривати. Але не зубами, не нігтями і навіть не ножицями! Є лінія відриву в кутку – на неї й потрібно орієнтуватися при відкриванні.

Далі необхідно переконатися, що презерватив загорнутий правильною стороною. Ось орієнтири: його легко можна розгорнути, а гумка зверху нагадує капелюх.

Тепер можна надягати виріб. Потрібно залишити місце на кінчику, затиснувши його пальцями – туди потраплять всі рідини, які з’являються під час статевого акту. І якщо простору буде замало, презерватив може порватися. Також слід переконатися, що під час надягання у кондом не потрапило повітря. Тобто у чоловіка не має бути відчуття, що він надягнув надувну кульку. Якщо все гаразд, можна розкатати його повністю, щоб весь стовбур члена був закритий.

Якщо під час надягання презерватив випадково виявився перевернутий, його потрібно викинути і взяти новий.

Під час статевого акту чоловікові варто притримувати презерватив за основу, інакше він може зісковзнути і всі старання захиститися будуть марні. Якщо на виробі з’явилися пошкодження або він взагалі зіскочив з члена, слід скористатися екстреною контрацепцією. А при виникненні найменших сумнівів у здоров’ї когось з партнерів, варто терміново проконсультуватись з лікарем.

Якщо все пройшло добре, залишається викинути використаний виріб у відро для сміття. Проте не в унітаз, інакше доведеться викликати сантехніка.