Як зазначає 24 Канал, презервативи здатні захистити обидвох партнерів від захворювань, що передаються статевим шляхом, небажаної вагітності, а крім того це ще й чудовий спосіб урізноманітнити статеве життя. Та щоб досягнути бажаного ефекту, важливо правильно підібрати засіб контрацепції, зокрема звернути увагу на розмір, товщину, вид матеріалу та додаткові характеристики виробу.

Актуально Усе, про що раніше мовчали: як правильно вибрати лубрикант та на що звернути увагу

Тож, що важливо знати про презервативи, а також на які характеристики звернути увагу, розбираємося далі.

Презервативи: все, що потрібно знати про засіб контрацепції

Презерватив – єдиний засіб контрацепції, який захищає від статевих інфекцій обидвох партнерів та запобігає небажаній вагітності без попередніх медичних маніпуляцій чи впливу на гормональний фон жінки. Ефективність презервативів оцінюють у 98%. Це означає, що завагітніти при його використанні можуть усього 2 зі 100 жінок.

Звісно, існують випадки, коли презервативи можуть бути неефективними. Здебільшого на це впливає неправильне зберігання виробу. Щоб уникнути неприємних наслідків, бажано тримати презервативи у сухому та прохолодному місці. При цьому перед використанням важливо перевірити термін придатності.

Також важливо не використовувати двічі один і той самий презерватив чи одягати кілька виробів одночасно. Змінювати контрацептив потрібно під час переходу від анального до вагінального статевого акту і навпаки.

Дотримуючись цих простих правил, пара може бути впевнена у захищеності сексу, а отже, повністю розслабитися та насолоджуватися процесом.

А підкріпити приємний сексуальний досвід допоможе правильно обраний презерватив. Що врахувати насамперед, розповідаємо далі.

За якими критеріями обирати презерватив

Презерватив не лише захищає, але й урізноманітнює статеве життя. Але при цьому варто обирати той виріб, який підійде за формою і розміром та не буде провокувати дискомфорту.

1. Розмір має значення

Перш ніж обирати засоби контрацепції, важливо дослідити своє тіло. Саме розуміння особливостей чоловічого статевого органу, зокрема, форми, розмірів і обхватів допоможе обрати зручний презерватив, що забезпечить максимум комфорту під час сексу.

За даними досліджень, у дорослих чоловіків середній розмір пеніса в ерегованому стані становить приблизно 14 – 16 сантиметрів. Середній обхват – 12 – 13 сантиметрів. Однак кожне тіло особливе, а параметри статевих органів можуть суттєво відрізнятися. Тому важливо враховувати саме свої розміри. Якщо ж цього не зробити, можна зіткнутися як з дискомфортом, так і небажаними наслідками.

Занадто вільний контрацептив, наприклад, може згорнутися чи злетіти під час сексу. Тісний презерватив – теж не найкращий вибір, оскільки є ризик, що він може порватися під час статевого акту. До того ж невідповідний виріб обмежує кровотік, що впливає на якість статевого акту.

Отож, використовуючи презерватив, чоловікам варто звернути увагу, аби він:

  • надійно відчувався біля основи;
  • зручно розташувався по всій довжині пеніса;
  • залишав простір для повітря на кінчику для еякуляції.

Презервативи здатні захистити обидвох партнерів від захворювань, що передаються статевим шляхом / Фото Shutterstock

Сьогодні виробники презервативів чітко вказують всі розміри на упаковках, а на сайтах є детальна інформація, за якою можна порівняти усі види продукції. Чоловік, витративши трохи часу і протестувавши кілька виробів на відповідність, може знайти свій ідеальний презерватив та отримати 100% упевненість під час його використання.

2. Товщина – передумова комфорту

Звісно, товщина презерватива і безпека його використання ніяк не пов'язані. Проте саме цей параметр відповідає за комфорт і відчуття, які отримають партнери. Тому найкраще спробувати різні варіанти та обрати той, з яким вдасться вивести свої відчуття на зовсім новий рівень.

Загалом за товщиною презервативи бувають:

  • тонкі для максимальної чуттєвості, при цьому рівень захищеності із ними такий же високий, як і з іншими презервативами;
  • стандартні – забезпечують очікуваний захист;
  • потовщені – розроблені для максимальної впевненості під час інтимну. Часто використовуються для різних видів сексу, щоб захистити партнерів.

Асортимент презервативів Durex® / Інфографіка 24 Каналу

3. Варіанти латексу

Раніше для контрацепції використовували широкий спектр матеріалів: від свинячої шкіри до просоченої білизни. Перший гумовий презерватив зробили у 1885 році. Він геть не був схожий на сучасний і мав поздовжні шви.

На щастя, сьогодні виробництво презервативів удосконалилося. Більшість сучасних презервативів виготовлені з натурального каучукового латексу. Він гнучкий та надійний.

Важливо, що деякі люди живуть з алергією на натуральний латекс. Щоб це не вплинуло на їхній захист, в наші дні неважко знайти альтернативу – презервативи з синтетичного поліізопренового латексу. Цікаво, що після виходу на ринок цей продукт отримав попит навіть серед людей, які не схильні до алергії. Адже такі презервативи дають ефект "шкіра до шкіри" для максимально природних відчуттів.

4. Вибір для експериментів

Крім базових потреб у безпеці та комфорті, презервативи можуть допомогти урізноманітнити сексуальне життя. Сьогодні на ринку представлений широкий вибір презервативів: від рельєфних з крапками та ребрами для додаткової стимуляції до таких, що мають додатковий лубрикант з різноманітними ефектами.

Важливо врахувати призначення презервативів / Фото Shutterstock

Як переконатися, що обраний презерватив – не лише комфортний, але й безпечний

У питанні вибору презерватива є й ще один аспект – впевненість у виробнику. Тож перш ніж йти до прилавка із продукцією, зберіть максимум інформації про випробування, які проходили презервативи. Зокрема:

Випробування електронікою. Зараз у всьому світі презервативи тестують за допомогою електроніки. Це допомагає виявити потенційні дефекти. Кожен презерватив надівається на металевий стрижень, на який подається сильне напруження (більше ніж 1000 Вт). У разі герметичності презерватив буде хорошим ізолятором, у разі наявності отворів – відбудеться падіння напруги, а презерватив буде забраковано.

Наповнення повітрям. Зразки з кожної партії надувають повітрям для перевірки на міцність. Міжнародні стандарти вимагають, щоб презервативи витримували до 18 літрів повітря, тож варто поцікавитися, який заявлений об'єм витримує обраний виріб.

Тестування водою. Зразки перевіряють також і за допомогою води. Це допомагає впевнитися, що вони не протікають. Тож варто дізнатися, скільки таких тестів на місяць проводить той чи інший виробник презервативів.

Також важливо, аби презервативи відповідали стандартам якості, зокрема отримали сертифікат ISO, були визнанні ВООЗ тощо. Бажано, щоб бренд добре зарекомендував себе на міжнародному ринку. Адже продукція таких виробників перебуває під суворим наглядом органів охорони здоров'я країн, в яких вона представлена.

Підходити до вибору презервативів варто з особливою прискіпливістю. Саме це може допомогти убезпечити здоров'я та стерти умовні кордони під час інтимної близькості.