Експерти зі стосунків стверджують, немає жодного тесту, який би визначив чи вдалий ваш шлюб. Про певні проблеми чи кризи можуть свідчити деякі фактори. Деталі – у матеріалі.

Читайте також Як пережити розрив стосунків: практичні поради психолога

Поставте собі питання

Кожен шлюб відрізняється один від одного і немає одного конкретного визначення вдалий він чи ні. Між партнерами виникають конфлікти і якщо їх можна врегулювати, то це ознака, що стосунки функціонують здорово. Тривожним дзвіночком можуть бути наступні чотири пункти:

  • критика без певної конкретики;
  • презирство з метою показати моральну перевагу над партнером;
  • небажання брати до уваги свою участь у проблемах і намагання перекладати провину на партнера;
  • уникання розмови. Тут варто розрізняти, коли партнер бере паузу у вирішенні певного питання і потім повертається до нього.

Поради щодо кроків

Якщо ви нещасливі у своєму шлюбі, поговоріть з партнером про ваші переживання і відчуття – перше, що радять експерти. Не думайте, що він чи вона має підсвідомо все розуміти. Пропишіть відповідні пункти і запитайте, коли є час для важливої розмови.

Можливо, з цією розмовою вам може допомогти третя особа – мовиться про сімейного терапевта чи психолога. Важливо, аби від початку партнери спільно брали участь у його пошуку.

Створіть безпечний простір, де ви можете без дорікань поговорити на всі теми, знайти компроміс у їх вирішенні та поставити нові цілі,
– радять експерти.

На першому етапі роботи зі спеціалістом варто детально розповісти свою історії. За нею складатиметься певний "сценарій" за яким партнери зможуть висловити свої почуття та проблеми.

Після того як ви обговорите проблеми та поставите цілі, проговоріть термін, за який мають відбутися перші зміни. Поверніться до цієї розмови, наприклад, за місяць і проаналізуйте, що кожен зробив на шляху подолання кризи.

"Успішний шлюб — досить суб'єктивне поняття. Перш за все варто відповісти собі на питання: чи почуваюся я в безпеці у своєму партнерстві, чи відчуваю я, що мій партнер буде поруч зі мною, коли він мені знадобиться? Якщо зрештою відповідь буде ствердною, інші речі — чітке спілкування, ефективні навички вирішення конфліктів, спільне зростання через зміни та труднощі — усе стане доступним для пари", – відзначають експерти.