Все почалося з того, що у мережі чоловік на ім'я Вільям розповів свою історію. До весілля вони з майбутньою дружиною – Кеті – не займалися сексом. Це було рішення Кеті, й Вільям поважав його.

Зверніть увагу Як уникнути болю під час сексу: 10 дієвих порад гінекологині

Перша шлюбна ніч почалася просто чудово. Однак коли Кеті відчула наближення оргазму, вона раптом запанікувала. Почала плакати та тремтіти. Вільям був просто шокований. Він не робив нічого, що могло б скривдити кохану або завдати їй болю.

Кеті зізналася, що це – не перший такий випадок у її житті. Загалом секс подобається жінці. Однак наближення оргазму стає причиною панічної атаки. Кеті дуже страждає від того, що не може зайнятися сексом з чоловіком. За словами Вільяма, дружина почувається просто жахливо й весь час плаче. Жодних травм, які могли б спричинити таку реакцію на оргазм, Кеті пригадати не може.

Що каже психолог

Психолог Несс Купер зауважує, що страх перед оргазмом – набагато поширеніший, аніж може здаватися. Часто його причиною може стати фізичний дискомфорт. Зокрема, деякі люди під час оргазму відчувають тазовий спазм. Також однією з найпоширеніших причин є хвороба ендометріоз.

Однак варто зважати й на психологічний фактор. Причиною страху перед оргазмом може бути травма, яку людина пережила у минулому. До слова, вона не обов'язково має бути пов'язана з сексуальним життям або стосунками з партнером або партнеркою.

Наприклад, горе може часом проявлятися в спальні, а оргазми можуть викликати несподівані емоції, такі як смуток. Це тому, що мозок переробляє задоволення та біль дуже пов'язані,
– мовиться у повідомленні.

Щоб подолати страх, Несс рекомендує під час сексу не зосереджуватися на думці, що оргазм от-от настане. Краще абстрагуватися і подумати про щось приємне, що станеться згодом. Окрім того, можна поекспериментувати під час сексу. Зокрема, робити регулярні паузи під час процесу.