Американська кіноакадемія час від часу набирає до своїх "лав" визнаних кіношників з усього світу, пише "Платформа". Цього року стати членом організації запросили 744 людини із 57 країн, в тому числі й українку Кіру Муратову.

Але режисерці не займати досвіду співпраці з такими світовими гігантами, хай навіть тими, яких вважають надто кон'юнктурними, адже Кіра Муратова також є членом Українського оскарівського комітету, який визначає, кого номінувати від нашої країни на Оскар в категорії "Найкращий іноземний фільм".

Минулого року академію, яка зазвичай містить з 5-6 тисяч люде, серйозно розширили – до її складу увійшли 680 кінематографістів. Це пов'язано зі скандалом 2015 року: організаторів Оскару звинувачували в нерівності через панівну кількість білих чоловіків.

Читайте також: З’явилися унікальні кадри з українського фільму "Червоний", який вийде на екрани на День Незалежності

Можна також згадати й скандал з чорношкірими кінодіячами, які заявили про расизм: і вкотре тому, що білі отримували всі нагороди.

Серед 744 людей, яких запросили цього року, 39% жінок. Проти 2015 року, кількість жінок зросла на 359%. Також на 331% збільшилась кількість академіків з іншим кольором шкіри

Серед режисерів, які стали кіноакадеміками в цьому році – лауреат Оскара-2017 Баррі Дженкінс, Кім Кі Дук, Алехандро Ходоровський, Такаші Мііке, Гай Річі та інші.