Про це секретар РНБО Олександр Турчинов сказав під час свого виступу на відкритті програми Стратегічне лідерство: сектор безпеки і оборони України.

Турчинов наголосив, що вже понад 3 роки триває агресії Кремля проти України, яка змогла зупинити ворога, але сплативши надто дорогу ціну – тисячами життів українців.

Росія не хоче миру і сприймає постання сильної, демократичної, європейської української держави як пряму загрозу виживання путінському режиму. Кремль продовжує готуватись до повномасштабної війни, яка загрожує не тільки Україні, але й іншим державам Центральної і Східної Європи, а також остаточною втратою незалежності країн, які нині перебувають у кремлівській "орбіті".
– наголосив він.

За словами Турчинова, про підготовку Москви до війни свідчить дуже багато чинників. Зокрема, президент Росії Володимир Путін підписав указ, згідно з яким з 1 липня 2017 року буде збільшено чисельність військовослужбовців ЗС РФ до 1,9 мільйона осіб.

Читайте також: Щось у Путіна пішло не так, – політик

"Розширено набір до окремих військових навчальних закладів РФ, курсанти яких залучаються до ведення бойових дій в окремих районах Донецької та Луганської областей. Вже розгорнуте наземне угрупування збройних сил Росії, яке включає до 50 тисяч військовослужбовців, не враховуючи бойовиків 1 і 2 армійських корпусів на тимчасово окупованих територіях Донбасу", – додав секретар РНБО.

Олександр Турчинов підкреслив, що також командування ЗС РФ підтримує в постійній бойовій готовності до застосування угрупування "Північ", розгорнуте на території окупованого Криму.

На півострові розміщене наступальне озброєння, у тому числі ракети, які можуть нести ядерні боєголовки.