День бухгалтера в нашій країні святкується 16 липня. Як говорить народна мудрість: "Краще забути про свій день народження, ніж про День бухгалтера". Адже саме від цієї людини залежить доля вашої заробітної плати.

Читайте також День бухгалтера 2020: найкращі картинки-привітання зі святом

Як святкують День бухгалтера в Україні

Саме в цей день 21 рок тому у 1999 році Верховна Рада прийняла Закон "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні".

У 2004 році за указом президента Леоніда Кучми за цим днем закріпили професійне свято бухгалтерів. Натомість, у квітні 2018 року п'ятий президент України Петро Порошенко поширив святкування цього дня і на аудиторів.

День бухгалтера в Україні

Цінність професії бухгалтера

Існує також Міжнародний день бухгалтера, який відзначається 10-го листопада, тому українські бухгалтери сміливо можуть святкувати своє професійне свято двічі на рік.

Професія бухгалтера насправді дуже відповідальна та високо цінується у світі. Завдання бухгалтера це, перш за все, збір і обробка достовірної та максимально повної інформації про діяльність працівників компанії, ведення правильної податкової звітності та фінансового контролю, а також вміння критично приймати рішення, якщо після економічного аналізу виникають проблеми.

Цікаві факти про бухгалтерів

Основоположником бухгалтерського обліку вважається італійський математик Лука Пічолі. Саме він видав першу книгу про подвійний облік у 1494 році. Відомо, що серед його учнів був художник та вчений Леонардо да Вінчі.

Американського гангстера Аль Капоне могли ув'язнити завдяки бухгалтерам. Його звинувачували у багатьох злочинах – від незаконної торгівлі алкоголем до вбивств. У підсумку його заарештували за ухилення від сплати податків.

Вокаліст гурту The Rolling Stones Мік Джаггер та британський рок співак з гурту Led Zeppelin Роберт План працювали в області бухгалтерського обліку до початку своєї музичної кар'єри.