Оскільки дата святкування Різдва Христового в останні роки стала дискусійним питанням, то й відзначення інших великих християнських свят теж обговорюється на рівні всієї країни. Одним з таких важливих свят є – День Святого Миколая, якого згідно з григоріанським календарем відзначають 6 грудня, а за юліанським – 19 грудня, пише 24 канал.

Читайте також Як цікаво пояснити дітям різного віку, чи існує Святий Миколай

День Святого Миколая в Україні – 6 чи 19 грудня

Враховуючи війну в Україні, яку розпочала Росія, та запит в українському суспільстві, Синод Православної церкви України дозволив свої своїм вірянам відзначати Різдво Христове 25 грудня. Однак це можливо лише за спільною згодою настоятеля і громади.

Тож таке рішення потягнуло за собою одразу чимало інших запитань. Одне з яких – на коли тепер припадає День Святого Миколая, свято на честь Миколая Чудотворця. У ПЦУ відповіли, що все ж таки офіційно у 2022 році буде лише одна дата відзначення цього свята – 19 грудня.

Все через те, що поки що не було ухвалене рішення про зміну календаря, отже і дати відзначення великих зимових свят залишаються тими ж, що й минулого року:

  • 19 грудня – вшанування святителя Миколая Чудотворця;
  • 7 січня – Різдво Христове;
  • 14 січня – вшановування святителя Василія Великого;
  • 19 січня – свято Хрещення Господнього.

Однак, віряни західного обряду, які відзначають свята згідно з григоріанським календарем, святкують День Святого Миколая – 6 грудня.

Коли святкують День Святого Миколая у 2022 році / Фото з відкритих джерел

Що відомо про Миколая Чудотворця

Святий Миколай – це реальна людина, яка народилася близько 270 року у провінції Малої Азії – Лікіїї. Хлопчик виріс у багатій сім'ї греків-християн, які довгий час не могли стати батьками. Після багатьох років прохань та молитов до Бога, у подружжя народився син, якого вони пообіцяли присвятити служінню Богові.

Хлопець виріс і став священником, а згодом і єпископом. Коли його батьки померли, отримав величезний спадок. Тож він допомагав бідним й проповідував людям про Бога. Миколай займався благодійністю анонімно, щоб не соромити людей й не підкреслювати їхню бідність. За своє милосердя і добродушність він отримав велику подяку й шану від людей.

День Святого Миколая вшановують в різних країнах світу. Діти з нетерпінням чекають цього дня, а точніше ночі, бо саме вночі Миколай приносить бажані подарунки. Перед тим вони пишуть листи Чудотворцю й розповідають про свої добрі вчинки.

Читайте також До українських дітей приходить Святий Миколай: чому варто забути про радянського Діда Мороза

На тлі кривавої війни, яку розпочала Росія на території України, українці почали ще більше відмовлятися від усього, що пов'язано з цією країною. Зокрема від тих правил та традиції, які нав'язали нам протягом історії. Тож цьогоріч ще гостріше постало питання щодо відмінностей між Святим Миколаєм та Дідом Морозом.

Яка різниця між Святим Миколаєм та Дідом Морозом / Інфографіка 24 каналу