Чорна п'ятниця вже близько: коли в Україні будуть найбільші знижки

31 жовтня 2023, 13:00
Читать новость на русском

Чорна п'ятниця – всесвітній день великих знижок, який започаткували у США. Щорічно її влаштовують вкінці листопада, після Дня подяки – одного із головних свят для американців. В Україні така традиція теж є.

Цього року Чорна п'ятниця розпочнеться 24 листопада і триватиме кілька днів. Про започаткування цього свята та як робити покупки з користю – читайте далі на сайті 24 Каналу.

Цікаво Геловін в Україні: які головні традиції святкування

Історія походження

Традиція бере свій початок ще з ХІХ століття, а вже у 1966 році вийшла за межі Америки. Засновником Чорної п'ятниці вважають юнака Френка Вулворта, який вирішив зробити розпродаж товарів по 5 центів. Магазин, у якому працював хлопець, отримав великий прибуток, а саму акцію вирішили проводити кожного року.

Великі знижки провокують неабиякий ажіотаж та затори на дорогах. Тому цей день назвали "чорним" через американських патрульних. Згодом трактування змінили на позитивне – день, коли дохід магазинів переходить з "червоного" в "чорне", тобто з "мінуса" у "плюс".

Чорна п'ятниця – це день величезних знижок. Саме тому магазини зазвичай відчиняють о п'ятій чи шостій ранку, а то і взагалі опівночі. Люди буквально ночують на вулиці, аби встигнути купити омріяні товари дешевше. Це і не дивно, адже знижки можуть сягати 90%. Найпопулярніша категорія покупок – техніка (телевізори, смартфони, комп'ютери).

Як заощадити та не стати жертвою маркетингу

В Україні Чорну п'ятницю відзначають із 2013 року. Проте слід розуміти, що українська та американська Black friday – це не одне і те саме. У США дійсно можна придбати товари за великими знижками. Натомість у нас покупець може попастись на гачок хитрих маркетологів. До прикладу, наклеюють інший цінник, а ціна може бути та сама або менша. Або ж пропонують другий товар у подарунок, який може бути пошкоджений чи бракований.

Як розумно витратити кошти у Чорну п'ятницю

  • Складіть список покупок; оберіть ті майданчики, де будете їх купувати.
  • Подумайте, яку суму ви готові витратити та відкладіть її заздалегідь; не забудьте врахувати також доставку. 
  • Перевіряйте акаунти та сайти магазинів, щоб не стати жертвою шахраїв.
  • Скористайтеся кешбеком, щоб повернути певний відсоток від витрачених коштів. Це стане приємним бонусом для вас.