Як повідомили 24 каналу, благодійні вистави та події будуть присвячені Сковороді, його 300-річчю і підтримці музею, який у травні зруйнувала росія у Харкові. Учасники вистави прагнуть, аби "вершини ідей Сковороди з'єдналися із вершинами Карпат на горі Піп Іван. Щоб його тексти зазвучали із найвищого хребта, ще голосніше".

Читайте також У Мінкультури заявили, що не знали про рішення Держкіно реорганізовувати Довженко-Центр

Маємо пам'ятати, що Харків та Харківщина – щоденно під обстрілами росіян. Національний літературно-меморіальний музей Григорія Сковороди зруйнований і потребує підтримки. А Сковорода сьогодні має стати нашим патроном і провідником у боротьбі за власну свободу і гідність!
– розповіли організатори.


Чорногірський хребет і гора Пів Іван / Фото з відкритих джерел

Події на честь Сковороди, які варто відвідати

"Свою притчу Григорій Сковорода написав тоді, коли докорінно переосмислив своє буття у світі. На пташиному бенкеті, серед Жайворонків і Тетерваків, філософ дарує нам ключі та практичні дороговкази щасливого життя. Сенси, які промовляють про Істину й Щастя, Убогість та Вдячність, не менш актуальні сьогодні, як і сотню років тому. У дійстві окрему роль відіграють пісні та музика, авторство яких приписують самому ж Григорію Савичу.

А оскільки зима війни триває вже понад 170 днів, то вслухаємось у слова самого Сковороди: "Дарую тобі мого «Убогого жайворонка". Він тобі заспіває і взимку, не у клітці, а у твоєму серці, і трохи допоможе рятуватися від ловця і хитруна, від світу цього лукавого", – продовжили учасники вистави.

24 канал зазначає, що це не єдине місце, де зазвучить "Убогий Жайворонок" у серпні. У театрі склали маршрут локацій та подій, які присвячені підтримці музею!

  • 18 серпня о 19:00 – вистава відбудеться в одному із найдавніших храмів Львова – храм Іоана Хрестителя. Колись в цьому храмі була похована дружина короля Лева Даниловича – Констанція. А вона при житті віддала свій спадок на заснування лікарні і сама ж допомагала хворим.
  • 19 серпня о 21:00 – "Убогий Жайворонок" зазвучить у Храмі Різдва Пресвятої Богородиці села Криворівня у святі Преображення Господнього.
  • 23 серпня о 18:30 – відбудеться показ фільму "Вісь Сковороди" у просто Коломиї, у закладі Space Up.
  • 24 серпня о 18:00 – вистава пройде у Коломийській малій філармонії, опісля неї відбудеться бароковий співочо-пластичний майстер-клас.
  • 28 серпня о 19:00 – цикл подій завершиться у Марійському товаристві у свято Успіння Пресвятої Богородиці.


Афіша подій Шкільного театру УКУ

Якщо ви не можете долучитись до Сковородинівського шляху, але бажаєте підтримати музей у Сковородинівці, наводимо нижче реквізити: