Каньє Вест є одним із найбільш високооплачуваних знаменитостей у сучасному шоу-бізнесі. Він входить до числа найвидатніших артистів XXI століття. Тепер на офіційній сторінці в твіттері виконавець повідомив, що має намір взяти участь у президентських виборах в США.

Читайте також Каньє Вест випустив кліп, де поєднав кадри з протестів у США, гру GTA та церковний хор: відео

Репер вирішив позмагатися за звання глави однієї із найпотужніших країн світу. Він неодноразово висловлював чітку громадянську позицію, підтримував свій народ у важкий час. Зокрема, не залишився осторонь нещодавних протестів у США, які виникли після вбивства Джоджа Флойда, та оплатив навчання його доньки.

Каньє має велику підтримку серед своїх прихильників, є чудовим сім'янином та батьком. Після того, як він заявив про намір стати президентом, публікацію поширили майже 400 тисяч користувачів мережі твіттер, а в коментарях вони підтримують репера та бажають йому перемоги.

Ми маємо реалізувати надії Америки, вірячи у Бога, об'єднуючи наше бачення та будуючи наше майбутнє. Я балотуюся на посаду президента США,
– написав Вест.

Серед тих,хто підтримав репера, є й глава компанії Space X Ілон Маск, який написав: "Маєте мою цілковиту підтримку".

Які шанси у Каньє Веста стати президентом

На думку наукового співробітника Інституту Брукінгса у США Сергія Алексашенко, Каньє Вест сам себе не представляє президентом. Це для нього піар-кампанія.

Потрібно згадати, коли 4 роки тому Дональд Трамп йшов на голосування, він не дуже вірив у свою перемогу. Судячи зі спогадів тих, хто був поруч з ним після оголошення результатів, першою фразою було: "Так, і що ми тепер будемо робити?". Для нього перемога на виборах була не очікуваною,
– пояснив Сергій Алексашенко.

"З Каньє Вестом навряд чи таке вийде, тому що в Америці вибори – це велика політична гра, де бере участь ціла політична машина, де потрібні величезні витрати грошей, де велика організаційна робота в 50 штатах. Я думаю, що людині, яка оголосила йти в президенти за 3 місяці до виборів, нічого не світить", – додав Алексашенко.

Скільки голосів зможе "вкрасти" репер

Науковий співробітник Інституту Брукінгса заявив, щоб стати політично знаковим, потрібно провести рекламу, витратити кошти та час.

"Як репера його знають, але в США їх багато. Можливо, він зможе відібрати десятки або сотні тисяч голосів в країні, де, напевно, 250 мільйонів виборців", – пояснив Сергія Алексашенко.

Він додав, що Каньє Весту потрібно ще довести своє право обиратися та потрапити у виборчі бюлетені у всіх 50 штатах. Проте навряд чи його голоси стануть вирішальними.

Дивіться відео: коментар щодо планів Каньє Веста балотуватися у президенти США