Як повідомляв CNBC, Каннський кінофестиваль перенесли на 26-30 жовтня. Організатори прийняли таке рішення через пандемію коронавірусу. Однак вже 20 березня з'явилась офіційна заява представників кіноподії, в якій йшлось, що ймовірно захід проведуть у червні або липні 2020 року.

Все про коронавірус: 12 корисних статей

"Ми прийняли рішення, що Каннський фестиваль не може пройти з 12 по 23 травня, як це планувалося. Ми розглядаємо кілька варіантів, зокрема, можливість перенесення на кінець червня. Щойно ситуація у Франції та світі загалом покращиться, ми сповістимо вас про своє остаточне рішення, звісно, попередньо узгодивши його із владою, мерією Канну, членами ради фестивалю, учасниками та партнерами", – йдеться в заяві.

Раніше П'єр Лескюр прокоментував ситуацію. У спілкуванні з журналістами французької газети Le Figaro він заявив, що Каннський кінофестиваль скасують, якщо епідемія коронавірусу не вщухне до цього часу. Відкриття події було заплановане на 12 травня.

Ми залишаємось достатньо оптимістичними в надії, що пік епідемії припаде на кінець березня і вже у квітні загрози, як такої, не буде. Але ми не забуваємо: якщо ситуація не покращиться, ми скасуємо все,
– зазначив П'єр Лескюр.

Упродовж тижня у Франції журналісти кілька разів порушували питання проведення Каннського кінофестивалю. Спекуляції щодо цієї теми і змусили П'єра Лескюра дати перший коментар. Також президент кінофестивалю додав, що експерти вже оцінюють можливі збитки, адже їх не покриває страховий поліс. Страховка може допомогти організаторам повернути всього 2 із 32 мільйонів євро.

Наш бюджет становить 32 мільйони євро. Компанія явно поводилась у бесіді, як "мисливці за головами", і ми, звичайно, відмовилися від їхньої пропозиції,
– додав П'єр Лескюр.

Та, щоб не поширювати паніки серед прихильників кінофестивалю, президент Каннського фестивалю запевнив читачів газети, що на такі випадки у них є фонд, який допоможе уникнути банкрутства.

Наразі у Франції зафіксовано понад 2 000 випадків захворювання на коронавірус. Окрім цього, у всіх країнах Європи виявили інфікованих COVID-19.