Презентація iPhone X відбулася в в новому кампусі Apple Park, а саме в конференц-центрі, що отримав назву "театр Стіва Джобса".

Читайте також: Презентація iPhone 8, iPhone 8+ та iPhone X: онлайн відео

Face ID – сканування обличчя

У новому iPhone Х немає звичної для користувачів Apple кнопки "Home" – вона стала віртуальною. Замість цього з'явився Face ID – сканування обличчя. Розробники стверджують, що смартфон буде слідкувати за тим, як змінюється ваше обличчя. Наприклад, якщо у вас відросте борода – iPhone вас впізнає. До того ж, сканувати обличчя реально навіть в темряві чи в головних уборах.

Читайте також: iPhone 8 та iPhone 8 Plus: характеристики новинки від Apple

Компанія стверджує, що технологію вкрай складно зламати: сенсор не дозволить розблокувати телефон за допомогою роздрукованої фотографії власника і навіть тривимірної маски.


Функція Face ID в iPhone X

Зовнішній вигляд

iPhone X кардинальним чином відрізняється від попередніх моделей. Задня кришка смартфона виконана з армованого скла, а не з алюмінію, як раніше. За рахунок переходу (а точніше – повернення) до використання скла Apple вдалося істотно освіжити зовнішній вигляд iPhone X. З задньої поверхні корпусу iPhone X повністю зникли пластикові вставки антен, які стали просто непотрібними, так як скло відмінно пропускає сигнал.

iPhone X: відео

Змінилася і форма корпусу iPhone X. Він став більш витягнутим, що сталося через оснащення смартфона дисплеєм із співвідношенням сторін 18:9. Проте, iPhone X залишився схожий на попередників і не втратив класичний і впізнаваний для смартфонів Apple вид.

Кольори iPhone X

iPhone X надійде в продаж в трьох різних кольорах: білому, сріблястому і золотому.

Дисплей iPhone X

iPhone X отримав величезний 5,8-дюймовий OLED-дисплей. Apple вперше оснастила свій смартфон OLED-дисплеєм 2 до цього всі iPhone мали рідкокристалічні дисплеї. У OLED-дисплея iPhone X безліч переваг в порівнянні з дисплеями попередніх iPhone. Він має кращу передачу кольору, збільшену контрастність і набагато більш насичені кольори. Крім цього, OLED-дисплей споживає менше енергії, що сприятливо позначиться на автономності iPhone X.

Навколо дисплея iPhone X практично немає рамок. Бічні і нижня рамки зменшено до мінімуму, а від верхньої залишилася тільки підкладка по центру, на якій розташовані різні датчики і фронтальна камера.

Дисплей iPhone X має підтримку технології адаптації колірної температури True Tone, яка вперше з'явилася в смартфонах. Технологія True Tone передбачає використання в дисплеї чотирьохканальних датчиків освітленості. Вони відстежують стан освітленості навколишнього середовища і автоматично змінюють колірну температуру монітора iPhone.

Технічні характеристики iPhone X

В основі iPhone X лежить система на шестиядерних процесорах Apple A11. Відразу чотири ядра чіпа є високопродуктивними, а інші два – енергоефективними.

Об'єм оперативної пам'яті iPhone X дорівнює 3 ГБ, вбудованої – 64, 256 і 512 ГБ в залежності від моделі. Відзначимо, що раніше максимальним обсяг сховища iPhone дорівнював 256 ГБ.

Акумулятор

Під час презентації iPhone X керівники Apple, як завжди, не назвали точний обсяг акумулятора смартфона. Однак розповіли про час автономної роботи iPhone X, яке вражає. На одному повному заряді смартфон здатний пропрацювати більше 20 годин в режимі розмови.

Бездротова зарядка

iPhone X оснащений підтримкою бездротової зарядки. Всупереч численним раннім чуткам, бездротова зарядка у флагмана Apple досить традиційна і виконується з використанням спеціальної док-станції.


Бездротова зарядка iPhone X

Водонепроникність

iPhone X отримав захист від води і пилу за стандартом IP68. Це означає, що смартфон, на відміну від iPhone 7 і iPhone 7 Plus, не просто водостійкий, а повністю водонепроникний. iPhone X може спокійно витримувати тривалі занурення на глибину до півтора метрів.

Камери

Основна камера iPhone X подвійна. Правда, на аналогічну за типом камеру iPhone 7 Plus, вона не схожа зовсім, в тому числі і зовні. Подвійна камера iPhone X розташована вертикально.


Камери iPhone X

Aminoji

Телефон також пропонує функцію Aminoji, тобто можливість робити іконки емоджі з виразу свого обличчя.

Ціна

Офіційні ціни на iPhone X були оголошені на презентації Apple:

iPhone X 64 ГБ – від 999 доларів
iPhone X 256 ГБ – від 1099 доларів

Дата виходу iPhone X

Можливість попереднього замовлення на iPhone X буде відкрита 27 жовтня. Дата старту продажів iPhone X – 3 листопада.