Основні оновлення системи iOS 11 головним чином зосередилися на iPad: був видозмінений док, а також з'явилися такі корисні функції, як Drag&Drop. Крім того, був істотно оновлений "Центр управління", який став більш зручним і мінімалістичним.

Читайте також: Чим відрізняються iPhone 8, iPhone 8 Plus та iPhone X: порівняння

Siri теж не залишилася без поліпшень в рамках iOS 11. Apple продовжує роботу не тільки над навчанням свого голосового асистента, а й над її привабливістю голосу. iOS 11 буде підтримувати всі пристрої, на які можна було встановити iOS 10, крім iPhone 5/5c і iPad 4.

Дата виходу iOS 11

Фінальна версія iOS 11 стане доступна одночасно у всьому світі 19 вересня. В Україні iOS вийде близько 20:00, однак деякі користувачі отримають можливість завантажити операційну систему пізніше, протягом декількох годин. До 20 вересня ви з максимальною ймовірністю отримаєте повідомлення про те, що апдейт готовий до завантаження.


iOS 11: дата виходу – 19 вересня

Отримавши повідомлення про оновлення до iOS 11 в термін, приготуйтеся чекати – мільйони людей по всьому світу спробують зробити те ж саме одночасно з вами, так що завантаження може зайняти тривалий час. Оновлення до iOS 11 важить близько 2 ГБ, а сервера скоріш за все будуть перевантажені.

Дизайн iOS 11

Масштабного оновлення дизайну операційної системи не сталось. Змінилися лише деякі елементи інтерфейсу iOS 11. В iOS 11 дизайнери Apple перейшли до використання більш жирних шрифтів, зокрема, в заголовках.

Деякі додатки, такі як "Телефон" та "Калькулятор" отримали куди більш помітні поліпшення, які навіть можна назвати повноцінним редизайном. А от програми "Календар" і "Нагадування" зовсім залишилися без змін.


iOS 11: як змінився дизайн

Центр управління iOS 11

Оновлений "Центр управління" в iOS 11 являє собою єдиний екран, замість трьох окремих, запропонованих в iOS 10. Однак повернення до часів iOS 9 не сталося – "Центр управління" отримав абсолютно новий вид з іконками округлої форми. В оновленому меню за замовчуванням представлені два розділи для регулювання мережевих опцій, елементи управління музикою, повзунки для зміни гучності і яскравості, а також кілька невеликих кнопок для блокування обертання, управління функцією "Не турбувати".

Apple, нарешті, зглянулася над своїми користувачами і надала їм можливість налаштовувати "Центр управління". Тепер можна встановлювати потрібні функції і додатки, що неодмінно зробить використання iPhone і iPad куди більш зручним.

Тепер "Центр управління" займає усю площу екрану. Завдяки цьому оновлене меню надає доступ до помітно більшого спектру функцій, причому користувачі мають право вибирати до яких саме.

Читайте також: Яка собівартість найдорожчого iPhone X: вражаючі підрахунки

В налаштуваннях iOS 11 з'явився спеціальний розділ, в якому користувачі можуть додавати різні елементи в "Центр управління". Додати можна такі опції:
- ліхтарик
- таймер
- калькулятор
- камера
- універсальний доступ
- будильник
- управління Apple TV
- не турбувати під час водіння
- гід-доступ
- додаток "Дім"
- режим низького споживання енергії
- лупа
- нотатки
- запис екрану
- секундомір
- розмір тексту
- звукові замітки
- додаток Wallet

Також в "Центрі управління" з'явилися розширені жести 3D Touch. При посиленому затисканні на більшості значках користувач буде отримувати додаткові опції. Наприклад, посилено затиснувши на іконці програми "Музика", на екрані з'являться не тільки елементи управління відтворенням, а й інформація про композицію.


"Центр управління" в iOS 11

На iPad новий "Центр управління" виглядає інакше. Він з'являється в правій частині екрану, як в альбомній, так і в портретній орієнтації. Ліву частину займають мініатюри запущених додатків. Сам "Центр" на iPad точно такий же, як і на iPhone. Елементи меню можна змінювати під власні потреби, а при тривалому утриманні з'являються додаткові опції.

iMessage і Apple Pay

В iOS 10 Apple представила програми для "Повідомлень" і навіть окремий App Store для iMessage. В iOS 11 компанія вирішила надати користувачам більш зручний доступ до цих функцій. У "Повідомленнях" в iOS 11 з'явилася можливість швидкого доступу до стікерів, смайликів, додатків і ігор, які можуть використовуватися iMessage.

Все, що потрібно зробити для отримання доступу до них – це провести пальців по спливаючій панелі програми і необхідні доповнення iMessage виявляться перед вами.

Крім цього, в iMessage в iOS 11 з'явилася можливість відправки платежів між користувачами месенджера. Використовуючи спеціальний додаток Apple Pay, власники iPhone і iPad можуть переводити гроші один одному за допомогою фірмової платіжної системи Apple. Отримані гроші зберігаються на новій платіжній картці Apple Pay Cash, яка не відображається в додатку Wallet.

Важливо! Грошові перекази в рамках сервісу безконтактних платежів Apple Pay стануть недоступними користувачам відразу після виходу iOS 11. Реліз даної функції відбудеться пізніше з виходом одного з планових оновлень операційної системи, ймовірно, iOS 11.1. До того ж, функція спочатку запрацює тільки в США.

Live Photos

Apple не втрачає надію зробити "живі" фото популярними серед всіх своїх користувачів. В iOS 11 представлені три нових ефекту для Live Photos.

Кільцевий ролик

Ефект "Маятник" (знімок буде програватися вперед і назад)

Довга експозиція

Камера

У додатку "Камера" для iPhone в iOS 11 з'явилися нові фільтри, за словами Apple, "професійного рівня". Завдяки їм тон шкіри на знімках стане більш реалістичним, а портрети максимально виразними.


Зміни в додатку "Камера" в iOS 11

В iOS 11 був помітно поліпшено портретний режим зйомки. Зокрема, було підвищено якість зображення, поліпшена низька світловіддача, а сам режим отримав підтримку оптичної стабілізації зображення. Крім цього, в портретному режимі запрацювала спалах і з'явилася підтримка HDR для ще більш кращого освітлення.

Нові формати HEIF і HEVC

В iOS 11 компанія Apple перейшла на нові формати фото і відео – HEIF і HEIC відповідно. Головною особливістю даних форматів є покращеною стиснення. Медіафайли стискаються до двох разів без втрати якості. Це означає, що фотографії і відеоролики, зняті на камеру iPhone або iPad будуть займати в пам'яті і хмарному сховище iCloud в два рази менше місця.


Нові формати фото та відео в iOS 11

App Store

Магазин додатків App Store був поністю видозмінений. Попри, редизайн, головні зміни в App Store в iOS 11 містяться всередині. Після поновлення App Store зустрічає користувачів п'ятьма вкладками:
- сьогодні,
- ігри,
- додатки,
- оновлення,
- пошук.

На вкладці "Сьогодні" міститься найактуальніший контент на сьогоднішній день за версією редакторів App Store. Також на цій вкладці регулярно з'являються різні додатки з докладними описами, добірки і навіть статті, в яких розробники найчастіше описують процес створення своїх додатків та ігор.

Головним технічному апгрейдом магазину додатків Apple став вдосконалений пошук. Шукати в App Store стало значно простіше – "розумний" механізм підказує дуже точно, а також дає посилання на відповідні за запитом статті, поради та рекомендації і вибірки.

Siri в iOS 11

Фірмовий голосовий помічник Apple – Siri – оновився більш реалістичними жіночими і чоловічими голосами, які значно сильніше схожі на людські. За словами керівників Apple, нові голоси Siri створювалися за допомогою глибокого навчання, що дозволив добитися кращого вимови і більш виразного голосу.

Головне нововведення Siri в iOS 11 є непомітним. Голосовий помічник може навчатися самостійно, причому навчається він прямо на пристрої, нікуди не відправляючи дані користувачів. Завдяки машинному навчанню Siri зможе більше дізнатися про інтереси користувача, що дасть можливість пропонувати кращі рекомендації.


Нововведення Siri в iOS 11

В iOS 11 користувачі можуть попросити Siri перевести текст з англійської на китайську, французьку, німецьку, італійську та іспанську. Підтримка інших мов буде реалізована в найближчі місяці.

Крім цього, Siri навчилася формувати розуміння про музичні смаки користувачів. На основі цієї інформації голосовий помічник може пропонувати відповідну музику з Apple Music.

Siri в iOS 11 отримала підтримку додатка "Нотатки" (створення заміток, списків завдань і нагадувань), програми дистанційного банківського обслуговування банківських переказів і рахунків, а також додатків, що відображають QR-коди.

iCloud Drive

В iOS 11 зник додаток iCloud Drive – його місце зайняло абсолютно новий додаток "Файли", що є аналогом Finder на Mac. "Файли" пропонують доступ до всіх файлів, які локально зберігаються на iPhone або iPad, дані з хмарного сховища iCloud, вміст з додатків, а також всі файли і папки з сторонніх хмарних сервісів, таких як Dropbox, Box, OneDrive, Google Drive і інші .

AR Kit

Доповнена реальність – ще одна новинка Apple. Використовуючи камеру iPhone, ви можете додати на екран неіснуючі об'єкти, таким чином стираючи межу між віртуальним і реальним. Все це компанія пропонує розробникам випробувати вже сьогодні, скориставшись спеціальним API AR Kit – найбільшим в світі доповненої реальності.

Сумісні пристрої з iOS 11


Сумісні пристрої з iOS 11