Так прокоментував сайту "24" медіаексперт Отар Довженко рішення Верховної Ради схвалити закон про україномовні квоти на телебаченні.

За його словами першими відчують дію закону у випадку його остаточного ухвалення такі медіагрупи каналів, як "Інтер" та "Україна", а також "News One" та інші російськомовні телеканали у східних та південних регіонах країни.

Не дивно, що головними ініціаторами є депутати від "Народного фронту", проти яких віддавна веде війну канал "Інтер": йому доведеться навчитися цькувати Авакова та Пашинського українською мовою,
– переконаний експерт.

"Ще рік тому я б із упевненістю сказав, що закон не має шансів – його неодмінно заблокують лобісти великих медіагруп, зацікавлених у демонстрації російськомовного контенту. Але зараз парламент настільки наелектризований, що можливо все", – зазначив експерт.

Читайте також: Після трьох років війни приймати квоти на українську мову трохи принизливо, – Забужко

Натомість Довженко запевнив, що недостатньо ухвалити закон про квоти. Ще треба забезпечити його виконання. Для цього Національну раду з питань телебачення і радіомовлення доведеться перетворити на повноцінний наглядово-каральний огляд.

Нацрада вже може штрафувати, але робить це досить неохоче, попри те, що її теперішній склад є проукраїнським і досить войовничо налаштованим. Можливо, якщо це зміниться, і каральний механізм запрацює ефективніше, "Інтер", "Україна", "СТБ" і "Новий канал" будуть змушені українізувати свої шоу та перекладати серіали,
– вважає експерт.

Крім того, Отар Довженко вважає, що влада, обмежуючи гравців ринку, має зробити крок назустріч – наприклад, скасувати заборону на рекламу тютюну і алкоголю, яка завдає медіаіндустрії великих збитків.

До слова, Національна рада з питань телебачення і радіомовлення нещодавно оприлюднила моніторинг, який свідчить що телеканал "Інтер" та "Україна" мають лише 26% української мови у ефірі.

Нагадаємо, 16 березня Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект про квоти на українську мову в телеефірі. Документ встановлює обов'язкову частку україномовного контенту на телебаченні в обсязі не менше 75%.