Ярослав – це чоловіче ім'я, що поширене в небагатьох країнах: Україні, Чехії, Словаччині та Польщі. Від цього імені пішли назви міст, наприклад, Ярославль. 24 Канал зібрав, що відомо про значення імені та відомих українців, що мають це ім'я.

Дивіться також Ім'я Наталія та його походження: значення, коли святкують День ангела і відомі зірки з цим ім'ям

Значення та походження імені Ярослав

Ім'я Ярослав є двоосновним, тобто поділяється на слова "яр" і "слав" – "ярий" (це означає "гарячий", "могутній", "вогненний") та "славний".

Існує дві версії його походження – за першою, ім'я прийшло до слов'ян з нормандської мови. Друга версія більш імовірна – скоріш за все, ім'я має язичницьке коріння. Язичники поклонялися богові родючості на ім'я Ярило.

Відомі українці з цим ім'ям

Найвідоміший українець з цим іменем – Ярослав Мудрий. Він був великим київським князем з династії Рюриковичів. Він суттєво зміцнив київську центральну владу, сприяв розвитку освіти й науки в Київській Русі, а також припинив набіги печенігів. Ярослава Мудрого називають "тестем Європи" – він встановив успішні міжнародні відносини з іншими країнами завдяки шлюбам його дітей з дітьми інших лідерів. Сьогодні Ярослав Мудрий зображений на купюрі номіналом 2 гривні.


Ярослав Стецько / Фото з відкритих джерел

Ярослав Стецько – відомий політичний та військовий діяч. Він був одним з перших ідеологів українського націоналізму, разом зі Степаном Бандерою створив Акт про відновлення Української Держави. Ярослав Стецько був соратником Бандери й першим його заступником.


Ярослав Стецько / Фото з відкритих джерел

Ярослав Грицак – відомий український історик, письменник та публіцист, професор Українського Католицького університету. Є автором багатьох публікацій та книг на історичну тематику. Водночас неодноразово піддавався критиці з боку колег.


Ярослав Грицак / Фото з його соцмереж

Ярослав Карпук (YAKTAK) – юний український співак й музикант. 17-річний артист став популярним у період повномасштабного вторгнення, заспівав у дуетах з Jerry Heil та KOLA. Відомий піснями "Погляд", "Чекає вдома".


Ярослав Карпук / Фото з його соцмереж

Дні ангела Ярослава

Ім'я Ярослав – одне з небагатьох старослов'янських, що потрапило до списку християнських імен. Все завдяки його власникам, які були щирими християнами.

День ангела Ярослава святкують нечасто, але кілька разів у рік: 5 березня, 3 червня, 8 грудня.