8 вересня завершився Венеційський кінофестиваль 2018, відтак стало відомо, хто отримав нагороду в престижних номінаціях. Оцінювали фільми члени експертного журі: режисер Гільєрмо дель Торо, актори Крістоф Вальц, Ніколь Гарсіа та Наомі Воттс.

Читайте також: Зім'ята спідниця і квіткові мотиви: екстравагантна Хлоя Морец на Венеційському кінофестивалі

"Золотого лева", який є головним призом Венеційського кінофестивалю, отримав режисер Альфонсо Куарону за фільм "Рома". Це вдруге поспіль головний приз поїде до Мексики, адже у 2017 році престижну нагороду отримав Гільєрмо дель Торо за зйомку фільма "Форма води".


Переможець Венеційського кінофестивалю 2018 Альфонсо Куарону/ Getty Images

"Срібного лева" отримав французький режисер Жак Одіяр за стрічку "Брати Сістерс". А от гран-прі фестивалю дістався грецькому митцю Йоргосу Лантімосу, який привіз на Венеційський кінофестиваль "Фаворитку". Спеціальним призом нагородили і режисерку Дженніфер Кент за фільм "Соловей".

У номінації "Найкращий актор" перемогли Олівія Колман, яка зіграла одну з головних ролей фільму "Фаворитка", та Вілл Дефо за участь у фільмі "Ван Гог. На порозі вічності".


"Найкраща акторка" за версією журі Венеційського кінофестивалю Олівія Колман/ Getty Images

Найкращий сценарій, за результатами голосування журі, був у кінострічки "Балада Бастера Скраггса". Текст фільму написали талановиті брати Ітан та Джоель Коени.

Традиційно на Венеційському кінофестивалі вручили премію Марчелло Мастроянні, яку з 1998 року віддають актору, що підкорив експертів талановитою грою. На 75-му фестивалі нагороду отримав Байкалі Ганамбарр за роль у фільмі "Соловей".

Що таке Венеційський кінофестиваль?Венеційський міжнародний кінофестиваль вважають найстарішим з усіх відомих кінозаходів. Вперше подію провели у 1932 році за ініціативи Бієнале Антоніо Маірані. Чоловік, переглянувши футбольний матч, вирішив зробити щось подібне в світі кіно – показати людям десятки фільмів та познайомити їх з новинками. Відтоді Італія щовересня стає меккою для представників кіноіндустрії.