У минулому році букмекери дали абсолютно правильний прогноз: нагорода дісталася білоруської письменниці Світлани Алексієвич, пише "Наша Нiва". Премія стабільно дістається комусь із першої десятки букмекерських прогнозів.

Першу позицію очікувано займає популярний японський письменник Харукі Муракамі. Йому вже не перший рік передрікають найпрестижнішу в світі літературну премію, однак нагорода йшла до когось іншого: то до китайця Мо Яню, то до канадки Еліс Манро. На Муракамі ставки приймаються 1 до 5.

Читайте також: Майже через 100 років опублікують невідомі твори автора "Великого Гетсбі"

На другому місці 86-річний сирійський поет Адоніс, який багато років живе в еміграції. Останні роки, щоправда, нобелівський комітет не надто шанує поетів.

У XXI столітті Нобеля отримував тільки один поет – швед Томас Транстремер У 2011 році. На Адоніса приймаються ставки 1 до 6,5.

Третє і четверте місця у класиків сучасної американської літератури Філіпа Рота (1 до 8) і Джойс Керол Оутс (1 до 10). Як мінус для Оутс можна відзначити: жінки ще ніколи в історії не отримували Нобель з літератури два роки поспіль.

Читайте також: Відомий український письменник отримав медаль імені Гете

Американські літератори ж не мали премії вже понад 20 років, після того як в 1993-му її отримала Тоні Моррісон.

13 років Нобеля в літературі не отримували африканські літератори. У цьому році на премію від Африки претендує кенійський романіст Нгугі Ва Тхіонго.

У першій десятці також албанець Ісмаїл Кадаре, норвежець Юн Фоссе, ізраїльтянин Амос Оз, угорець Петер Надаш.

Читайте також: "Джерело" Айн Ренд: коли перший творець винайшов колесо, перший паразит винайшов альтруїзм

Жодного російського або українського письменника букмекери не розглядають як претендента на премію.