Горіховий Спас щорічно припадає на наступний день після великого свята Успіння Богородиці та завершує річні церковні свята. В народі Горіховий Спас має безліч назв: "Хлібний Спас", "Полотняний Спас", "Спас на полотні", "Малий Спас", "Холодний Спас", пише 24 канал.

Читайте також Горіховий Спас 2022: що потрібно святити у церкві

Історія Горіхового Спасу

Свято Горіхового Спасу вважають народним, оскільки саме наприкінці серпня роботи на городі та у полях закінчуються, а літо передає естафету осені.

Горіховий Спас називають "Холодним" через те, що його відзначають наприкінці серпня, коли надворі помітно холоднішає. А "Хлібним"через стародавню традицію – випікати хліб із зерна першого врожаю й освячувати його в церкві.

Горіховий Спас 2022

Горіховий Спас в Україні 2022 / Фото "Canva"

"Нерукотворним Спасом" або "Спасом на полотні" називають, бо він пов'язаний з днем, коли відбулося перенесення Нерукотворного образу Ісуса Христа у 944 році з міста Едеса до Константинополя. "Полотняним Спасом" в народі називають через те, що здавна люди продавали на ярмарках полотна і тканину, а також фрукти й овочі.

Традиції на Горіховий Спас 2022

На відміну від Яблучного чи Медового Спасів, Горіховий Спас святкують з меншим розмахом. У цей день віряни відвідують церкву і беруть із собою для освячення хліб та горіхи. А українські господині печуть пироги з цих горіхів, а потім пригощають ними рідних та знайомих.

Горіховий Спас 2022

Традиції на Горіхового Спаса 2022 / Фото "ETHOХАТА"

У цей день теж печуть хліб, роблять заготівлі на зиму та настоянки з горіхів, які мають лікувальні властивості. На Горіхового Спаса не заборонено працювати, бо саме у цей період відбувається активний збір врожаю фруктів та овочів.

Цікавим є те, що колись за стародавньою традицією в селі обирали найстаршу жінку та посилали на пробний збір горіхів. І скільки горіхів вона приносила, стільки повинні були принести й інші мешканці села.