Лі Чже Єн формально займає пост віце-президента компанії Samsung Electronics Co. Однак після того як його батько і президент компанії Лі Гон Хі переніс інфаркт, Лі Чже Єн вважається фактичним главою корпорації.

Читайте також: Керівництво Samsung на колінах вибачилось перед своїми клієнтами

Його визнали винним в незаконній передачі коштів в фонди, підконтрольні Чхве Сун Сіль – подрузі президента Південної Кореї Пак Кин Хе, пише Yonhap.

Прокуратура просила для обвинуваченого Лі Чже Єн 12 років в'язниці. Слухання у справі 49-річного Лі Чже Єна, які в Південній Кореї назвали "судом століття", тривали майже п'ять місяців. Суд виніс рішення – позбавлення волі на п’ять років.


Спадкоєця імперії Samsung Лі Чже Єна засудили

Як зазначає агентство Bloomberg, рішення суду може стати істотним ударом для Samsung Electronics – найбільшого світового виробника чипів пам'яті і смартфонів. Акції Samsung прискорили падіння з 0,2% до 1,5% після оприлюднення судового рішення.

Читайте також: Компанія Apple програла Samsung у суді

Згідно зі звинуваченням, Samsung виплачував великі суми грошей (близько 39 мільйонів доларів) організаціям, які очолювала Чхве Сун Сіль. В обмін концерну була забезпечена політична підтримка для злиття двох дочірніх фірм Samsung.

Після корупційного скандалу та розслідування 30 березня 2017 року президент Пак Кин Хе була заарештована за звинуваченням у хабарництві, зловживанні владою, а також передачі секретної інформації людям, які не були держслужбовцями. Чхве Сун Сіль, давню подругу і радника колишнього президента Південної Кореї, засудили до трьох років ув'язнення за звинуваченням у зловживанні владою.