Перша розповідь Джоан Роулінг про маленького чарівника та його друзів настільки здивувала дитячий та дорослий світ, що шанувальники змогли побачити ще 6 основних книг та вісім екранізованих фільмів про Гаррі Поттера. Мільйони фанатів зі всього світу переживали та раділи разом з Гаррі Поттером та його найкращими друзями Роном Візлі та Герміоною Грейнджер протягом 20 років.

Читайте також: Відомі актори розповіли, як після "Гаррі Поттера" ледь не закінчили акторську кар'єру

Сайт "24" пропонує вашій увазі підбірку з 20 цікавих фактів з книг про Гаррі Поттера.

1. До 2008-го року було продано більше 400 мільйонів екземплярів книг про Гаррі Поттера і вони були перекладені на 67 мов.


Книги про Гаррі Поттера

2. Роулінг стала першим доларовим мільярдером, яка заробила такі гроші через написання книг.

3. В 2007-му році за версією журналу "Time" Джоан Роулінг номінувалася на звання людини року.

4. Смерть матері Роулінг від розсіяного склерозу дуже сильно вплинула на її подальшу творчість. Смерть є одним з основних лейтмотивів усієї серії книг про Гаррі Поттера.

5. Вік актриси, яка зіграла роль Плакси Міртл, складав 37 років. Серед всіх акторів, які грали роль студентів Хогвартсу, вона була найстаршою.

6. Свою першу книгу про Гаррі Поттера Джоан Роулінг закінчила в 1995 році. Літературний агент, який погодився її представляти, посилав рукопис у 12 видавництв, але скрізь його відхилили. Тільки через рік рукопис був прийнятий маленьким лондонським видавництвом Bloomsbury, хоча його головний редактор навіть після схвалення книги був упевнений, що Роулінг не заробить багато коштів на дитячих книгах, і радив знайти їй постійну роботу.


Джоан Роулінг з першою книгою "Гаррі Поттер і філософський камінь"

Читайте також: Школяр прочитав нового Гаррі Поттера з рекордною швидкістю

7. Сови є основним видом зв'язку між чарівниками в світі Гаррі Поттера. Тим не менш, у багатьох країнах світу вважається, що сови приносять нещастя і є провісниками смерті.

8. Коли книга "Гаррі Поттер і в'язень Азкабану" була випущена у Великобританії, видавець, щоб уникнути прогулів, попросив власників книгарень не продавати книги до вечора, поки не закриються школи.

9. Книга "Гаррі Поттер і Смертельні реліквії" була випущена 21 липня 2007 року, і в перший же день випуску було продано 11 млн екземплярів. Таким чином книга очолила список найбільш продаваних серій романів в історії.


Джоан Роулін з книгою "Гаррі Поттер і Смертельні реліквії"

10. Серія книг Роулінг стимулювала дітей до читання книг і дала великий відбиток також на обсягу продажів інших творів для дітей, таких як "Хроніки Нарнії" К. Льюїса та ін.

11. Деякі критики заявляли, що серія книг про Гаррі Поттера має елементи сексизму, тому що три найбільш владних фігури в романі є чоловіками, коли жінки в той час використовують свою ступінь чарівництва в меншій мірі і сама Герміона є менш впливовою і врівноваженою, ніж хлопчики. Інші критики вважають, що ці звинувачення є безпідставними.


Рон Візлі, Гаррі Поттер і Герміона Грейнджер

12. У романах про Гаррі Поттера кольори грають дуже важливу роль. Наприклад, відтінки червоного кольору символізують доброту і великодушність. Ці відтінки можна побачити в червоному одязі факультету Гоґвартсу – Грифіндора. Також червоний колір присутній в червоному чорнилі Гаррі і малиновому поїзді-експресі до Гоґвартсу. У сім'ї Візлі – руде волосся і червоний дах будинку. Зелений в той час постійно асоціюється з негативними подіями.

13. Символічні і цифри, які використовуються в серії книг, особливо 2, 3, 4 і 7. Наприклад, тріо, яке надається Гаррі, Рону та Герміоні, означає владу і духовну єдність трьох. Гаррі смертельно ранить Василіска третім ударом, і Гегрід стукає в двері Хогвартса триразовим ударом. Учні займаються в Гоґвартсі сім років, в кожній команді по квідичу – по сім осіб. Сіріус також знаходиться в ув'язненні на 7-му поверсі Хогвартсу.

14. Роулінг говорить, що її улюблений міфічний персонаж в книзі – це Фенікс, священний птах, яка спалахує полум'ям і згорає, коли досягає 500 або 1000 років, щоб відродитися з попелу і постати новим, молодим і могутнім птахом.

15. Гаррі Поттер і Роулінг народилися в один день – З1 липня. Гаррі народився 31 липня 1980 року, а Роулінг – в той же день на п’ятнадцять років раніше.

16. Ім'я Волдеморт походить від французьких слів, що означають "втеча від смерті", і його основною метою є перемога над смертю. У другому романі про Гаррі Поттера Роулінг показує, що фраза "I am Lord Voldemort" – це анаграма від "Tom Marvolo Riddle", що було його справжнім ім'ям.


Лорд Волдеморт

Читайте також: Фанати Гаррі Поттера створили трейлер до фільму-приквелу про Волдеморта

17. Дамблдор – це старе англійське слово, що позначає джмеля. Роулінг говорила, що це ім'я дуже підходить голові Гоґвартсу, тому що "одне з його захоплень – це музика, і я уявляла собі, як він ходить і дзижчить собі під ніс".

18. Роулінг назвала водія і кондуктора в автобусі "Нічний лицар" на честь своїх дідусів, Ерні і Стенлі.

19. Ім'я Голгомаф (один з найбільших гігантів зі світу Гаррі Поттера), можливо, походить від слова "гугол", математичного терміна, який означає число з сотнею нулів після одиниці – іншими словами, одне з найбільших відомих чисел.

20. Роулінг говорить, що їй хотілося б трансформуватися в її улюблену тварину – видру. В книгах це патронус Герміони.

Отримуй більше емоцій у нашому Instagram