Перший показ картини в Україні відбувся 14 липня на 10-му Одеському кінофестивалі, де фільм здобув Гран-прі "Золотий Дюк". Світова прем'єра відбулася в травні 2019 року в Каннах в рамках конкурсної програми "Особливий погляд", а в обмежений прокат у кінотеатрах стрічка надійшла 7 листопада.

Читайте також: Український режисер Ахтем Сеітаблаєв визнаний найкращим актором на Босфорському кінофестивалі

Український фільм "Додому" став четвертою роботою молодого українського режисера кримськотатарського походження Нарімана Алієва. У стрічці розповідається про історію кримського татарина і його двох синів, які поїхали в Київ після анексії Криму. Один з них помирає на початку фільму. Через це батько приїжджає в Київ, щоб забрати його назад у Крим та поховати згідно з мусульманськими традиціями. Водночас інший син не розуміє рішення батька і потреби дотримання традицій.

Зауважимо, події відбуваються на тлі сучасних українських реалій. Головні ролі виконали українські актори – Ахтем Сеїтаблаєв, Ремзі Білялов, Віктор Жданов та Дар'я Баріхашвілі. Зйомки відбувались у різних локаціях на території України.

Фільм "Додому": дивіться перший трейлер

За словами Нарімана Алієва, його головна ціль – щоб кіно "Додому" побачили як в Україні, так і за її межами.

Дякуючи Українському Оскарівському Комітету, у нас з’являється додаткова можливість вийти з проєктом на Північноамериканський майданчик. І ми зробимо все можливе, щоби бути гідним представником культурної дипломатії України в світі,
– заявив режисер.

Що відомо про Оскар-2020?92-а церемонія вручення премій Оскар призначена на 9 лютого 2020 року. Номінанти на кінопремію будуть оголошені 13 січня 2020 року. Традиційно, у грудні 2019 року з'явиться шорт-лист, у якому будуть вказані ймовірні номінанти на премію. У 2020 році церемонія проведення премії може відбутись без ведучого, як це було у 2019-му.