Організатори конкурсу – фонд Байелера за підтримки швейцарської компанії Swisscom, – на щастя, підготувались, аби полотно не постраждало у будь-якій ситуації. Вони розробили спеціальну смарт-рамку, яка у режимі реального часу передавала поточні дані про температуру повітря, вологість, місцезнаходження. Відтак, можна було контролювати, чи картина Пікассо перебуває у безпеці, пише BURO.
Читайте також: В Амстердамі знайшли вкрадену картину Пікассо: її ціна підскочила у 6 разів
Участь у конкурсі могли взяти всі охочі. Варто було лише переконливо написати у заявці, чому саме ви маєте стати власником або власницею полотна на день. На думку ораганізаторів, такі кроки сприяють популяризації мистецтва серед тих, хто з різних причин не часто відвідує музеї.
Якщо люди не хочуть йти до Пікассо, тоді Пікассо повинен прийти до людей,
– зазначив директор фонду Сем Келлер.
Серед тих, хто привезли картину до фермера, була онучка художника Діана Відмайер-Пікассо.
Дора Маар була музою Пікассо впродовж десяти років – з 1935 по 1945 роки. За цей час художник написав сотні портретів Маар.
Подейкують, що жінка мала запальний та нервовий характер. У суміші з рефлексіями Пікассо про воєнні часи вона постала на картинах в "поламаному вигляді". До речі, саме вона зображена у славнозвісній серії полотен Пікассо "Жінка, що плаче".
Портрети Дори Маар – Пікассо: дивіться фотогалерею