Традиційно на Великдень українці одягають вишиті сорочки чи сукні-вишиванки, пише Fashion 24. Радимо вам обирати для себе світлі тони, які мають гарний вигляд, втім дедалі частіше в моду входять кольорові вишиванки, тож такі теж цілком можуть підходити для великоднього образу.

До теми Леся Нікітюк одягнула на Вербну неділю кеди за 29 тисяч гривень: як вони виглядають

Вишиванки на Великдень 2024

Візерунків на вишиванках є безліч, втім однією з традиційних вишивок на Великдень є писанка – символ відродження та духовної чистоти. Також популярними візерунками є хрести, рослинні мотиви та сонце, а ще птахи та різноманітні весняні мотиви.

Важливо звертати на тканину й фасон вишиванки. Оберіть для себе зручний варіант, в якому вам буде комфортно провести святковий день. Колір теж має важливе значення.

Найчастіше на Великдень роблять ставку на білосніжний колір, який символізує духовну чистоту, блакитний – надію, рожевий та червоний відповідає за любов, жовтий – сонце, а зелений – весна та природа.

Окрім того, вишиванка, яка є національним символом України має свої особливості. Традиційне вбрання у різних регіонах відрізняється стилем та орнаментом.

Можете одягати на Великдень однакові вишиванки
Можете одягати на Великдень однакові вишиванки / Фото з інстаграму Влади Седан

Волинська вишиванка

Характеризується великими геометричними візерунками, які нагадують горизонтальні смуги, трикутники або квадрати. Використовуються переважно червоні, чорні та білі кольори.

Гуцульська вишиванка

Має яскраві візерунки з квітами, рослинами, птахами та звірами. Використовуються багато кольорів: червоний, синій, зелений, жовтий.

Полтавська вишиванка

Це досить простий орнамент з горизонтальними смугами, трикутниками, косими смугами та геометричними елементами. Кольори можуть бути білі, червоні, чорні.

Подільська вишиванка

Характеризується багатими візерунками з квітами, листям та вишитими птахами. Використовуються переважно червоний, чорний та зелений кольори.

Галицька вишиванка

Має багатий та деталізований орнамент з квітами, візерунками та геометричними елементами. Кольорова гамма може бути різноманітною, включаючи червоний, зелений, синій, жовтий та інші.

Кожна з цих вишиванок має своє унікальне значення та символіку, відображаючи культурні та історичні особливості регіонів України, тому на Великдень можете обрати для себе одну з цих вишиванок та заодно поповнити свою колекцію.