За словами організаторів, близько 50 тисяч українців, які постраждали від війни, потребують реабілітації та протезування. Цей проєкт планує залучити до збору коштів на операції пошкоджень обличчя та голови людей.
Не пропустіть Захисник "Азову" розповів Ніколасу Кармі ціни спорядження: сума сягає чверті мільйона гривень
У чому суть арт-проєкту
Superhumans Centre зібрав трьох людей, які мають опіки або будь-які інші травми обличчя, отримані внаслідок війни в Україні. Центр створив проєкт, який показав красу замість травми і людину замість шрамів. Кожного героя сфотографували в оточенні різних і неідеальних квітів, "як і для багатьох поняття краса поруч з ураженням обличчя". Так, перехожий зможе спокійно роздивлятися світлини, не боячись травмувати своєю реакцію або роздивлянням людей з пошкодженнями голови.
Героями проєкту стали три українці – Валентина, Захар та Олег. Їх об'єднує одна спільна ідея – показати іншим, що попри отримані травми, не можна втратити свою красу.
Захар Бірюков служить з 2015 року у ЗСУ. Під час виконання завдання втратив дві руки та отримав множинні поранення обличчя.
Валентина Осиченко є пекарем. 20 травня 2022 року, коли прилетів ворожий снаряд, жінка була на кухні – готувала обід. Внаслідок прильоту отримала ушкодження обличчя, черепно-мозкову травму та втратила око.
Олег Гринченко також є військовим. 30 червня 2023 року отримав поранення на бойових позиціях на Донеччині. У захисника діагностували опіки обличчя, важку травму ока та черепно-мозкову травму.
Наші тіла і обличчя – фізичні оболонки наших душ, інструмент для забезпечення природних потреб, мапа життєвих шляхів та подій. Це не обкладинка журналу, яку хтось мусить оцінювати. Ми набагато більші ніж загальноприйняті поняття зовнішності,
– поділилися організатори.
Проєкт демонструє ідею того, що всі мають право бути прийнятими з усіма вадами й особливостями. Водночас порівняння з кращими може зруйнувати силу унікальності кожного. Наразі всі герої чекають на реконструктивну хірургію обличчя в Superhumans Centre і мріють про перемогу.
Що відомо про Superhumans Centre
- Центр відкрився 14 квітня 2023 року за ініціативи Ольги Руднєвої та Андрія Ставніцера, який створив Help Ukraine Centre, гуманітарний склад з речами, зібраними в Європі для України.
- Це український проєкт, завдяки якому військові та цивільні з ампутованими кінцівками можуть знову повернутися до звичайного життя.
- З кожним пацієнтом працює ціла команда – реабілітолог, психолог, соціальний працівник та протезувальник. Центр розпитує про майбутнє людини і робить усе для того, щоб допомогти їй втілити свої мрії.
- Superhumans має власну лабораторію протезування, де виробляють культеприймачі – найбільш сенситивну частину протезу. Також у центрі розвивається напрям реконструктивної хірургії для пацієнтів, які мають травми обличчя чи очей.