У Нью-Йорку в музеї Метрополітен, відбувся щорічний захід Met Gala. Попри розкішні виходи зірок в ефектних сукнях та костюмах, редактор найвідомішого глянцю Vogue, який був ведучим балу Інституту костюма, не забув згадати про Україну.

Читайте також Режисерка фільму "Емма" Отем де Уайлд одягнула на Met Gala капелюх від українського бренду

Хеміш Боулз згадав уродженку України, киянку Валентину Саніну-Шлеє, яка після переїзду до США заснувала свій однойменний бренд. Модний дім киянки проіснував 30 років та став класикою американського дизайну.

"Війна в Україні змусила багатьох покинути свої оселі. Ми згадуємо внесок мільйонів емігрантів та біженців в американську культуру та історію американської моди. 1917 року дизайнерка Валентина, народжена в Україні, приїхала до Нью-Йорка. Вона зарекомендувала себе як елітний кутюр'є, одягаючи наймодніших і найзнаменитіших жінок свого часу. Одна з її суконь представлена на виставці Інституту костюма у Метрополітен-музеї, присвяченій американській моді", – зазначив редактор Vogue.

Також Хеміш Боулз зазначив, що компанія Conde Nast (видавничий дім, який випускає журнали Vogue, Tatler, GQ, Vanity Fair та Glamour – 24 канал) зробила пожертву в комітет Червоного Хреста. Він закликав усіх знаменитостей зробити те саме, якщо у них є така можливість.

Цієї ночі наші серця з українцями та жертвами війни у всьому світі,
– зазначив редактор Vogue.

Чим запам’яталась Америці Валентина Саніна-Шлеє

Валентина Саніна познайомилася зі своїм чоловіком Георгієм Шлеє у Севастополі. Шлях іммігрантів вони проходили обоє. Пара вирішила назавжди залишитися у Нью-Йорку. Спочатку жінка працювала манекенницею, згодом продавала одяг, а надалі почала самостійно створювати одяг.


Валентина Саніна-Шлеє зі своїм чоловіком Георгієм Шлеє

Валентина почала виходити в театр у розкішних сукнях власного виробництва, привертаючи увагу актрис та відвідувачів театру. Свій власний магазин вона відкрила у 1928 році на Медісон-авеню та практично одразу здобула славу модної диктаторки.

З 30-х по 50-ті роки ХХ століття Валентина Саніна-Шлее стає однією з найвідоміших і найуспішніших модельєрок в США, а її бренд "Valentina" обирають заможні та відомі американські жінки.


Валентина Саніна-Шлеє стала відомою американською дизайнеркою