2 грудня у Львівській національній галереї мистецтв відбулась презентація нової арт-колекції українського sustainable-бренду одягу STARCHAK. Її головним символом стали журавлі.

Читайте також Модель Евеліна Мамбетова стала обличчям колекції Андре Тана: розкішна фотосесія

"У західній та східній культурах у цих красивих птахів багато символічних значень: вірність, любов до батьківщини, вічне життя. Для мене особисто цей птах нагадує про мого друга Дмитра Пащука, який загинув захищаючи країну. Дмитро був творчою людиною і серед його записів ми знайшли малюнок журавля – так з’явилась ідея присвятити колекцію журавлям та Дмитру", –розповіла Марія Старчак.

За її словами – це світла присвята, без скорботи і плачу. Тепла згадка про людину, якої з нами вже немає.

Дизайнерка розділила свою колекцію на дві капсули – мистецьку, з речами-маніфестами та повсякденну, що піде у продаж. Цього разу у арт-частині Старчак рефлексувала на тему життя, яке продовжують жити тисячі українців, що сьогодні зазнали втрат. Ці роздуми втілені у апсайклінг-спідниці та архітектурного крою пальто, зшитих з десятків різних шматків.

Наше життя розірвано на шматки, але ми намагаємось зібрати його знов на новому місці і рухатись далі, як би боляче нам не було. Ці речі про нашу крихкість і про нашу незламність. Їх не буде в продажі, але вони важливі для мене, як висловлювання,
– розповіла Марія.

Також в колекції представлено два арт-об’єкти, що за задумом дизайнерки символізують земне на небесне: жакет зі шкіряним корсетом, що повторює жіноче тіло, та жакет у "хмарі" з металевого дроту та кольорового бісеру.

Ще одна унікальна річ з арт-частини колекції — рясно розшита бісером сукня. Цей образ було створено спеціально для співачки та бандуристки Марини Круть.

Бісер для мене асоціюється з українською етнікою: з давніх-давен наші предки розшивали ним святковий одяг і робили різноманітні прикраси. Тому коли я працювала над костюмами для кліпу Круть "Пряля", спеціально для Марини ми створили сукню з бісерними квітами. Результат був вражаючий і я закохалась в цю техніку. Тому після зйомок я вирішила створити цілу колекцію з вишитими бісером елементами. Уся вишивка – ручної роботи,
– зазначила дизайнерка.


Колекція "Журавлі" дизайнерки Марії Старчак / Фото Анастасії Кудашківої

Презентація колекції пройшла під музику Krutь, Rebeka Mikhaeli, а також Павла Гоца та Ярослава Яровенко з гурту Nazva.

Речі з повсякденної частини колекції оздоблені бісером: вишивка прикрашає піджаки та болеро. Не забули і про бахрому з бісеру – впізнаваний символ бренду, за який його цінують українські та світові зірки, серед яких Джамала, Юлія Саніна та Франк Пітер Вільде. Також доступні для покупки деконструйовані спідниці та сукні-жакети, шкіряні топи, корсети та брюки, а також крафтові прикраси у формі журавликів.

Колекція "Журавлі" бренду STARCHAK

Журавлі колекціяКолекція "Журавлі" дизайнерки Марії Старчак / Фото Анастасії Кудашківої

Журавлі одяг українського брендуКолекція "Журавлі" дизайнерки Марії Старчак / Фото Анастасії Кудашківої

Дизайнерський одяг СтарчакКолекція "Журавлі" дизайнерки Марії Старчак / Фото Анастасії Кудашківої

Колекція ЖуравліКолекція "Журавлі" дизайнерки Марії Старчак / Фото Анастасії Кудашківої

Одяг Марії СтарчакКолекція "Журавлі" дизайнерки Марії Старчак / Фото Анастасії Кудашківої

Показ мод Старчак

Колекція "Журавлі" дизайнерки Марії Старчак / Фото Анастасії Кудашківої