Etnodim присвятив вишиту сорочку будівлі "Квіти України", яку почали знищувати забудовники
Джерело:
інстаграм EtnodimУкраїнський бренд Etnodim презентував вишиту сорочку, яку присвятив історичній пам’ятці Києва, будівлі "Квіти України", яку забудовники почали знищувати.
Дизайнерка бренду Анна Фесенко присвятила свою нову сорочку модерністській будівлі в центрі Києва.
Читайте також Модель з обкладинки Vogue стала військовим кореспондентом: історія Лі Міллер
Кияни активно боролися щодо збереження архітектурно-містобудівної спадщини. Жителі і активісти, які виступали проти демонтажу будівлі, зламали частину паркану, і зайшли на територію проведення робіт, та заблокували роботу будівельної техніки.
Згодом методичний павільйон "Квіти України" у Києві, який намагався знести забудовник, внесли до реєстру державних пам'яток, тож будівлю заборонили руйнувати чи перебудувати.
Білосніжна сорочка від бренду Etnodim розшита зеленим виноградом, яким була вкрита більша частина будівлі. На задній частині сорочки вишита квітка, яка була на фасаді.
І сьогодні ця тема, на жаль, актуальна. Не дивлячись на те, що під час воєнного стану проведення будь-яких будівельних робіт заборонено, на Подолі забудовники намагаються знести історичну будівлю. Ми закликаємо берегти об’єкти культурної спадщини,
– зазначив бренд Etnodim.
Щоб побачити фото сорочки та будівлі, гортайте праворуч
Що відомо про будівлю Квіти України
Будівлю спроєктував на початку 80-х років архітектор Микола Левчук для комунального підприємства "Квіти України" – інституції, яка професійно займалася дослідженням квітів. Це був навчально-методичний павільйон з магазином, оранжереєю та дослідницьким центром. На першому поверсі продавали рослини, вище відбувалися виставки, ще в кількох приміщеннях були майстерні та курси флористики. Фасад будинку аж до даху обплітав 30-річний виноград.
6500 киян підписали лист до Міністерства культури з проханням надати "Квітам України" охоронний статус пам'ятки архітектури.
Власник оприлюднив концепт перетворення "Квітів України" на офісний центр, який мав повністю змінити зовнішній вигляд будівлі.
Що відомо про бренд Etnodim
Бренд Etnodim не лише створює вишиванки, але й не дає згаснути українській історії. Український бренд створив вишиванку "Крим", в орнаментах якої зображений Кримськиій півострів; вишиванку "Вогник" для тих дівчат, які ще не знайшли свою пару; вишиванка "Слово" створена на знак пам’яті легендарної інтелігенції, яка перебувала у будинку "Слово", який збудували у Харкові спеціально для літераторів. Також у наявності є вишиванка "Вареник" як символ української кухні.