1. За легендою, священик Валентин жив ще в часи войовничого імператора Клавдія II Готського, який вважав, що солдати не повинні мати сім’ї. Валентин не звертав уваги на цей указ і продовжував вінчати всіх охочих. За це його арештували, а згодом і стратили 14 лютого.

Читайте також: Що подарувати дівчині на Валентина: оригінальні ідеї на 14 лютого

2. Проте римо-католицька церква вважає, що Святий Валентин – це покровитель не закоханих, а психічнохворих. Тому німці цього дня прикрашають лікарні червоними стрічками, а в каплицях проводять Богослужіння.

3. У Саудівській Аравії святкування Дня закоханих заборонене, оскільки це, на думку влади, пропагує сексуальну розбещеність.

4. Мощі святого Валентина є в Самборі на Львівщині. Їхня автентичність підтверджена Папою Римським 1759 року. Але невідомо, чи це той самий Валентин-покровитель закоханих.

5. Також існує легенда, що Валентин, перебуваючи у в’язниці, познайомився з дочкою наглядача Джулією. Перед своєю стратою, священик вилікував дівчину від сліпоти і написав дівчині перше послання-валентинку.

Читайте також: День святого Валентина: історія виникнення свята 14 лютого

6. За кількістю продажів, валентинки займають друге місце після різдвяних листівок. Варто відзначити, що листівки для другої половинки купують здебільшого жінки. Проте більша частина валентинок, які отримують люди, є анонімними або просто оригінально підписаними.

7. Як відомо, не існує єдиного символа до Дня Валенитина. Їх є декілька: серце, купідон, два голуби, червоні троянди.

8. Чарівний юнак Купідон, якого ми звикли бачити з крилами та стрілами з луком в руках, походить зі стародавнього Риму та є сином богині кохання Венери.

9. Саме в День святого Валентина відбувається найбільше пропозицій одруження.

10. Якщо говорити про окремі традиції святкування цього дня в інших країнах, то в Голландії, до прикладу, вважається хорошою манерою робити коханому чоловіку пропозицію руки та серця. Якщо обранець дівчині відмовляє, то він повинен подарувати їй взамін шовкову сукню.

В Канаді теж є така традиція, проте тут за відмови своїй дівчині, чоловіку можуть виписати штраф або ж посадити за грати.

В Ямайці в цей день проходять "голі" весілля, де наречені одягають на себе лише обручки. У Фінляндії цей день називають Днем друга. А в Англії подарунки дарують не лише своїм половинкам, а й домашнім улюбленцям.