Знаменита телеведуча Опра Уїнфрі на церемонії "Золотий глобус" удостоїлася нагороди Сесіля Блаунта Де Мілль за видатні заслуги в кінематографі. Промова, яку знаменитість вимовила зі сцени, напевно стане чи не найбільш значимою на цій церемонії.

Читайте також: Золотий глобус 2018: найкращі сукні на червоній доріжці – фото

У своєму емоційному виступі Уїнфрі згадала про чорношкіру жінку Ресі Тейлор, яка померла 10 днів тому. У 1944 році вона була викрадена і зґвалтована білими чоловіками. Злочинці погрожували вбити її, якщо б вона розповіла про те, що трапилося поліції.

Незважаючи на те що вона розповіла про злочин, насильники не були притягнуті до відповідальності, тому що в епоху Джима Кроу, за словами Уїнфрі, не було справедливості. Телеведуча з гордістю заявила, що такі часи, безперечно, позаду.


Опра Уїнфрі

"Вона жила в умовах, коли світом правили могутні чоловіки. Дуже довго жінкам не вірили, коли вони насмілювалися розповідати всю правду про чоловіків. Але цей час минув", – сказала Опра.

Сьогодні я хочу висловити величезну подяку жінками, які пережили роки жорстокого поводження і приниження, тому що їм, як і моїй матері, потрібно було годувати дітей і сплачувати рахунки. Імена цих жінок ми ніколи не дізнаємося. Це прості домогосподарки, офіціантки, інженери, лікарі та наукові працівниці. Вони – частина світу бізнесу і політики,
– заявила вона.

Вона додала, що сексуальне насильство і нерівноправність статей – це проблема не тільки індустрії розваг і шоу-бізнесу, а й взагалі всіх сфер діяльності, всіх професій і соціальних верств суспільства. Телеведуча розповіла, що спілкувалася з дуже багатьма жінками, які пережили насильство і сексуальні домагання, і зазначила, що всі вони вірять в світле майбутнє.

Я хочу, щоб всі дівчата знали, що на горизонті новий день. І цей світанок настане завдяки неймовірним і сильним жінкам, які перебувають зараз в залі, а також чоловікам, які б'ються за те, щоб ці жінки стали лідерами і більше ніхто з них ніколи не сказав "Я теж була жертвою сексуального насильства",
– додала вона.