Любителі паперових книг стверджують, що відчуття і запах "живої" книги нічим не замінити. Та й автограф вам автор на електронній книзі не залишить. Що обирати – звісно, вибір за вами залежно від ваших бажань та переконань.

Читайте також: Які шкідливі звички свідчать про високий інтелект: ви будете здивовані

А от із запам'ятовуванням інформації та швидкістю читання – не посперечаєшся. Згідно з дослідженням The Pen Is Mightier Than the Keyboard, читання друкованих текстів замість електронних допомагає краще запам'ятовувати інформацію.

Чому краще читати паперові книги

Психологи стверджують, що не зважаючи на всі переваги цифрових джерел інформації, людський наш мозок віддає перевагу аналоговим медіа. Ви мали би помічати, що запам’ятовувати легше те, що ви записали.

Поглинання інформації з паперу сприяє кращому її утриманню в пам'яті і підвищенню продуктивності. Вчені пов’язують користь читання паперових книг з дефіцитом метапізнання – це те, наскільки свідомо ми ставимося до інформації.

Згідно з експериментом, який провели вчені, люди, які читають з електронних носії дійсно роблять це швидше. Але ті, хто читали паперові книги, можуть краще відтворити та повторити прочитане.

Але не потрібно читати все з паперу. Якщо мова йде про ділове листування чи короткі повідомлення – то носій, з якого ви читаєте, особливої ролі не грає.

Не поспішайте, коли читаєте електронні книги

Якщо ви не можете відмовитися від електронних книг, то це не означає, що для вас все втрачено. Ви, ймовірно, вважаєте, що поглинаєте інформацію швидше, ніж це відбувається насправді, тому швидше читаєте книги.

Простим рішенням буде сповільнитися і приділити більше уваги розбору матеріалу. Це допоможе сприймати інформацію так само добре, як при читанні з паперу.