Про це пишуть Science Alert.

У виданні згадують, що коли голландські моряки прибули на острів Пасхи в 1722 році, вони виявили майже 900 монолітних статуй. На острові в цей час проживало не більше трьох тисяч осіб, тому досі залишалося загадкою: як такий невеликий народ зміг побудувати стільки статуй.

Читайте також: Кам'яні статуї на острові Пасха: розкрито таємницю їхнього пересування

У своєму дослідженні каліфорнійські фахівці взяли зразки ґрунту з усього острова Пасхи. Як виявилося, що приблизно п'яту частину острова можна було використовувати для вирощування солодкої картоплі (батат). Вчені вважають, що населення острова на піку свого розвитку було достатнім для того, щоб зробити і встановити гігантські кам'яні скульптури.

Не дивлячись на майже повну ізоляцію, жителі острова Пасхи створили складну соціальну структуру і ці дивовижні витвори мистецтва, перш ніж відбулася різка зміна числа жителів. Виявляється, острів міг би прогодувати 17500 осіб,
– говорить антрополог Седрік Пулстон з Каліфорнійського університету в Девісі.

Проте, поки, на жаль, залишається загадкою, чому населення острова скоротилося настільки сильно. Серед причин називають вирубку лісів, виснаження ґрунту, а також міжусобні війни.

"Острів Пасхи – це вражаючий природний експеримент, присвячений здатності людини адаптуватися до нових умов. Він почався, коли люди з однієї культурної групи швидко розселилися по островам Тихого океану", – додав Седрік Пулстон.