Про ідею іспанської дизайнерки Анни Пуйджанер пише Archdaily.

Вас може зацікавити: Будинок-шале: на Гаваях побудували дім з шикарним видом на Тихий океан – фото

Ідея пов'язана з цілим рядом нововведень в дизайні інтер'єру та побуту сучасних міських жителів. Такий проєкт з'явився в її голові після подорожей по світу.


В спільних будинках домінуватиме мінімалізм / фото: Archdaily

Пропозиція Пуйджанер полягала в тому, щоб створити "кухонні" будинки з центральною, спільною кухнею для громади. Таке рішення вирішить питання "зайвої їжі". Згідно з дослідженнями, лише у США пересічна доросла людина викидає до 30% готової їжі.


Спільна кухня має також і їдальню всередині / фото: Archdaily

Також спільне життя у громадах допоможе вирішити проблему депресій на грунті самотності та скоротить житловий фонд, який росте з кожним роком майже в усіх країнах світу.


За задумом, люди спілкуватимуться більше, якщо їм доведеться разом готувати / фото: Archdaily

Прагнучи розробити нові моделі колективного житла, Пуйджанер вважає, що централізація приготування їжі в житлових будинках та сприяння побутовому життю можуть почати вирішувати ці проблеми.

Проєкт отримав премію Wheelwright від Гарвардського університету, а також суму у розмірі 100 тисяч доларів за дослідження наявних моделей комунальних резиденцій у всьому світі,
– йдеться у повідомленні.


Будинки мають приватні простори та спільні / фото: Archdaily

Читайте також: У В'єтнамі побудували "худий" будинок: фото незвичної будівлі

Виявилось, що більшість сучасних людей хотіли б мешкати у спільних будинках, щоб подолати самотність та свою малу соціальну активність.

А підібрати камін, який ідеально впишеться в ваш дизайн, можна за посиланням