Футуристична форма дому нагадує музей сучасного мистецтва чи, наприклад, космічний корабель. Масивна бетонна конструкція оснащена трьома входами – виходами та вертолітним майданчиком на даху.

Вам сподобається Ідеальні кольори й мінімум коштів: як в Лондоні зробили студію із закинутого складу

подземный дом

Підземний будинок / Фото behance

Всередині бункер вмістив у собі: дезінфекційну вхідну кімнату, підземні сади, парки та водоймища, кінотеатр, спортзали та басейни, все необхідне для комфортного проживання для двох – трьох сімей з дітьми та обслуговуючого персоналу з сім'ями.

подземный дом

Дезінфікуюча кімната / Фото behance

Основою для будівництва є залізобетон. Одразу біля входу в дім розташований дезінфекційний щит, за ним – кварцова зона.подземный дом

Проєкт Plan B / Фото behance

Відповідно до міжнародних будівельних норм, верхній поверх розміщений на глибині 15 метрів. Будинок має структуру "пирога", нижче розташовані шари: житловий простір, підлога з системою очищення води та генератором, шар електрообладнання, а на самому дні – колодязь.

Пиземний дом

Бібліотека з зоною відпочинку / Фото behance

У проєкті будинку розроблений рибоводний басейн, в окремій кімнаті – город з фітообладнанням, для вирощування зелені, овочів та деяких фруктів. На житловому поверсі розташовується склад для харчів. В окремій зоні згруповані приміщення для персоналу. У бункері передбачається окрема кімната для надання медичної допомоги з ізолятором та закритою зоною для зберігання запасів медикаментів.

подземный дом

Спальня з озелененням / Фото behance

подземный дом

Місце для відпочинку / Фото behance

подземный дом

Санвузол з басейном / Фото behance

Безпека — передусім. Забезпечити комфортний сон, температуру, якісне харчування, воду, повітря – це було моєю першочерговою задачею. Решта — "вершки", — говорить головний інженер студії Ольга Собчишина.

Будинок має три виходи, і до вогнестійкого евакуаційного "кільця" можна дістатися практично з будь – якого місця. Це передбачено у випадку, коли виникне небезпека всередині бункера, його мешканці зможуть негайно дістатися до маршруту евакуації, наприклад, з ванної кімнати чи спортзалу.

подземный дом

Спортзал / Фото behance

У бункері мінімалістичний і спокійний простір, де на варті сну – Kaws, а над ліжком – авторські хмари від Сергія Махна, з яких ніколи не падає дощ. Але якщо звернути увагу на архітектуру дизайну, помічаємо відсутність прямих кутів, форма кімнати майже циліндрична. Прийом в архітектурі використовується рідко та допомагає нам створити ілюзію нескінченності, ніби стін взагалі не існує.

подземный дом

Спортзал / Фото behance

кухня

Кухня / Фото behance

Цікаво Стильна лікарня для домашніх тварин: фото авторського інтер'єру

столовая

Їдальня/ Фото behance

У спальні, навпроти ліжка – камінний сад з біокаміном, позаду нього високочутливе вікно – екран, краєвид із якого можна змінювати моментально, натиснувши кнопку на пульті управління системи "Розумний дім", – і засніжені гори, або сонна вулиця ранкового Києва з'являться перед очима. До того ж вікно можна "відчинити" і відчути легенький вітерець або свіжість скошеної трави, інколи цього не вистачає і у багатоповерхівках.

подземный дом

Спальня з функціональним екраном - вікном / Фото behance

подземный дом

Над ліжком звисають "Хмари" від Сергія Махна / Фото behance

Всі системи в бункері є автономними. Водопостачання, каналізація, закрита вентиляційна система з рекуперацією, водозабором та очищенням повітря. Що б не трапилося на поверхні Землі – життя в План Б продовжуватиметься.

Ми прагнули створити простір, в якому хотілось би жити, навіть коли немає апокаліпсиса. Природні матеріали, максимально збережені запахи, текстури, волокна, – коментує архітекторка Марина Гречко.

У центрі циліндричної кімнати для медитацій розміщений потужний світловий промінь, завдяки якому можна змінювати сценарії на стелі. Це може бути зоряне небо, може накрапати дощ або сходити сонце.

подземный дом

Кімната для медитації / Фото behance

Команда архітекторів намагалася фізичний світ максимально передати за допомогою матеріалів і простоти рішень. Світ нематеріальний – завдяки архітектурним прийомам, технологіям і людській уяві.

Цей проєкт – звільнення від емоцій, роздуми на тему продовження людського життя за будь-яких умов і намагання знайти відповідь на питання, чи можливо завдяки архітектурі створити враження життя на поверхні Землі, знаходячись в її надрах, – відзначає Сергій Махно.