Гараж часто використовується як майстерня, місце для дозвілля або репетиційна база для музикантів. Але на цьому ідеї облаштування гаража не закінчуються.

Це цікаво: Гаражні ворота – як красиво оновити вхід в гараж

Якщо у вас простоює порожній гараж, ви зможете перетворити його на:

  • офіс;
  • ізольовану кімнату;
  • вітальню;
  • комплексну смарт-квартиру.

Раніше ця кімната була гаражем / stylebyemilyhenderson

Найкраще такий варіант підходить для молодих людей, які прагнуть переїхати від батьків і створити особистий простір, але поки не готові виплачувати високу орендну плату за квартиру або купувати власний будинок.

Перероблення гаража на кімнату своїми руками

Щоб у вас вийшла повноцінна квартира з гаража, важливо врахувати внутрішнє планування та ремонтні роботи.

1. Очищення гаража

Для початку важливо звільнити простір від всього зайвого, що накопичилися в гаражі. Позбутися від старих предметів і коробок з непотрібним майном, яке засмічує гаражне приміщення, допоможуть послуги індивідуального зберігання речей.

Фото "до" ремонту в гаражі / hgtv

Фото "після" ремонту в гаражі / hgtv

2. Підлога

Через те, що бетонна основа гаража розташована на тому ж рівні, що і дорога зовні, важливо підняти підлогу майбутнього дому. Ефективно в цьому допоможуть дерев'яні лаги. Простір, що утворився між бетоном і новою поверхнею, слід утеплити. І тільки після цього – стелити обраний матеріал для підлоги.

3. Установка системи вентиляції та рекуперації

Гараж – невелике приміщення, часто з мінімальною кількістю вікон. Тому забезпечити приплив і відтік чистого повітря, його правильну циркуляцію і розподіл по всіх зонах допоможе добре організована система вентиляції. Завдяки цьому кроку забезпечується оптимальний мікроклімат гаражного приміщення та усувається надлишок вологи.

Повноцінне перероблення гаража в кімнату вимагає встановлення електричного розподільного щита, проводки електромонтажних елементів і системи заземлення.

Приміщення гаража можна перетворити на житлове / countryliving

Кімната в гаражі може стати домом / countryliving

4. Теплоізоляція

Щоб зберегти тепло всередині, слід провести внутрішні роботи по обшивці стін теплоізоляційним матеріалом. Вибір утеплювача повинен грунтуватися на товщині стін і самого матеріалу.

Вам знадобиться: Як облаштувати сад вдома – корисні поради та 5 прикладів декору

Дизайн інтер'єру житлового гаража

Тут все залежить від обраних цілей і особистих смаків власника. За бажанням в гаражі можна розташувати велику спальню або зробити розумне зонування, завдяки якому в гаражі поміститься все необхідне. Ми зібрали поради, як переробити гараж в житлове приміщення, яке буде не менше стильним, ніж дизайнерські інтер'єри.

Реальний приклад перетворення гаража / pinterest.com

Якщо пріоритет інтер'єру житлового гаража – офіс, а вітальня і кухня на місці старого гаража не настільки важливі, подумайте про облаштування робочого місця з висувним ліжком. Це не тільки приємний бонус після робочого дня, а й гарне вкладення в економію простору.

Висувне ліжко – гарна ідея для облаштування гаража / pinterest.com

Облаштувати гараж для життя допоможуть меблі-трансформер, а також популярні Living Cube, які містять повний спектр відсіків для зберігання речей і відпочинку.

Меблі в житловому гаражі можуть бути стильними / pinterest.com

Щоб відокремити кухню, застосовуйте стелажі. До речі, часто в таких перегородках монтується екран телевізора.

Стелажі – вдала дизайнерська ідея / pinterest.com

Кухонний стіл, який може використовуватися і для роботи, найкраще купити пересувний. У деяких варіантах для смарт-квартир подібні столи можуть маскуватися серед інших меблів у квартирі з гаража.

Як помістити стіл у житловий гараж / pinterest.com

Ще один трюк – використання дзеркальних поверхонь. Відбивання стін створить додаткову глибину гаража і перетворить його в затишну кімнату.

Відео ідей, як облаштувати гараж для життя