Полтава – одне з найстаріших міст України. Адже засноване воно у 899 році! Щоправда, статус міста носить з 1174 року. Ім’я цього міста носить дуже важлива битва 1709 року, вона мала величезний вплив на історію України. На початку 19-го століття Полтава була культурним і освітнім центром України. Саме тут розміщувалися семінарії, заклади для навчання дівчат. А ще тут працювали такі видатні люди, як Панас Мирний, Іван Котляревський, Микола Гоголь та інші.

Читайте також: ТОП-12 напрямків, куди поїхати на відпочинок у вересні

Саме в Полтаві можна пірнути у справжній національний колорит. Погуляти з гоголівськими персонажами. А ще – з’їсти справжніх полтавських галушок! Такого ви не спробуєте більше ніде.

Музеї Полтави

Полтава і область славиться численними музеями. Їх тут справді багато і вони на різні смаки! Тож кожен знайде щось собі до душі.

Ми радимо звернути увагу на:

- музей Полтавської битви;
- Краєзнавчий музей;
- музей дальньої авіації;
- ботанічний сад ім. В. Г. Короленка;
- музей Панаса Мирного;
- садиба Котляревського;
- музей авіації та космонавтики;
- художній музей ім. М. Ярошенка.

Це далеко не всі музеї Полтави! Лише вибірка найпопулярніших серед туристів. Трішки детальніше. Обов’язково сходіть у Краєзнавчий музей, він один із найцікавіших. Особливої уваги вартий музей Полтави, після нього ви знатимете про місто майже все! Ну і звісно ботанічний сад. Восени прогулянка ботанічним садом – це одне задоволення. Не відмовляйте собі у цьому.


Краєзнавчий музей у Полтаві

Ну і окремо про Поле Полтавської битви. Цей історико-культурний заповідник включений до всесвітнього туристичного маршруту військово-історичних місць! Він займає площу 771,5 га. Тут є Братська Могила, в якій поховані солдати як російської, так і шведської армій. Також тут можна оглянути відтворені оборонні редути. Цікаво, що на території заповідника є й старіші пам’ятки! На полі битви є чотири старих поселення та понад 30 курганів. Ну і в самому музеї безліч унікальних експонатів кінця 18 століття і часів Північної війни. Ви точно не пожалієте, потрапивши сюди.


Поле Полтавської битви розміщене на території 771,5 га

Храми Полтави

Як і в більшості українських міст, у Полтаві ви знайдете багато храмів і монастирів. І навіть для невіруючих така екскурсія буде цікавою, бо кожен з соборів цінний архітектурно.

Розпочнемо наш віртуальний паломницький тур з Хрестовоздвиженського монастиря. Він виконаний у стилі бароко і є одним з небагатьох в Україні семиглавим собором. Храм є пам'ятником архітектури. Тут вас вразить майже 50-метрова дзвіниця!


Схоже на Лавру?

Історія храму починається з середини 17-го століття. Під час Північної війни на місці храму була ставка Карла XII. За часів СРСР монастир був закритий, але зі здобуттям незалежності святині повернули її статус.

А от Свято-Успенський собор є одним з найбільш упізнаваних місць Полтави. Тож не оглянути його просто не можна!


Яка ж велич і краса!

Собор виконаний у стилі козацького бароко у 18 -му столітті. Церкву добудували вже в 19-му столітті. За часів Радянського Союзу все було зруйноване, вціліла лише дзвіниця. Після проголошення незалежності почала кипіти робота над відновленням святині. І в 2004 році відкрили відроджений Свято-Успенський собор, дуже схожий на оригінал.

А на кінець перейдемо до Пантелеймонівської церкви. Вона розташована у парку імені І. Котляревського. До речі, раніше на цьому місці було міське кладовище. За часів СРСР церква була знищена… У 1999 році храм вирішили відновити, і вже в 2000 році він тішив прихожан своєю красою.


Навколо чудесний парк

Пам’ятники

Ще одна стандартна програма для туристів – оглянути місцеві пам’ятники. Вважаєте, що це нудно? Можливо, в якомусь іншому місті й так, але тільки не в Полтаві! Пам’ятників тут багато, вони дуже різні і незвичні.

Почнемо з найдивнішого пам’ятника Полтави – пам’ятника галушці! Шукайте цей пам’ятник на Івановій горі, а поруч – однойменний ресторан, де й можна одразу спробувати знамениті галушки!


Місцева інтелігенція не у захваті від скульптури... А вам як?

Також у Полтаві є перший повноцінний пам'ятник Іванові Мазепі. Монумент виконаний у бронзі і має висоту 7 метрів. До речі, гроші на скульптуру зібрали прості люди. Встановили його всього рік тому.


Люди самі зібрали гроші на монумент

Ну і, звісно ж, кожному туристу варто піти на алею гоголівських героїв. У Полтаві є пам’ятник самому письменникові. А в парку, названому на його честь, є ціла алея з Солохою, Вакулою, Панночкою, Тарасом Бульбою і символами Сорочинського ярмарку.


Усі скульптури виконані в одному стилі

Обсерваторія

Якщо традиційні маршрути для туристів вас не цікавлять, радимо заглянути в полтавську обсерваторію. Вона заснована ще в 20-х роках минулого століття, тож цікаво оглянути й будівлю!


Потіште себе незвичним часопроведенням!

До речі, екскурсії тут безкоштовні! Єдине, що треба домовитися наперед. Екскурсії тут проводять вночі: від того часу, як смеркається, і до світанку! Уявіть лише, як цікаво і романтично. Сбівробітники обсерваторії радять приходити у дні, коли небо безхмарне.

Біла ротонда

Ну а завершити нашу віртуальну екскурсію ми б хотіли на Івановій горі. Адже саме тут починалася Полтава! Тут же розташована біла альтанка, яка є одним із символів міста. Вісім прекрасних колон висотою у 9 метрів стоять тут ще з 1909 року. До речі, гітлерівці розібрали Альтанку, влаштувавши на її місці зенітно-артилерійський пункт. Але згодом її відновили.


Тут можна провести чудове побачення!

На оглядовому майданчику перед вами відкриється прекрасна панорама на місто, річку Ворскла, а поруч ви зможете оглянути інші гори.

Редакція 24 Каналу вітає полтавчан з Днем міста та бажає гарних мандрів усім!