Опитування серед українців показало, що майже половина громадян ніколи не читали текст Основного Закону – Конституції, а близько третини читали лише окремі її підрозділи. З усіма її розділами знайомі лише 11% населення. Половина українців робили це для того, щоб знати свої права.

Читайте також: День Конституції: політики вітають, а Зеленський запустив цікавий флешмоб

Попри це, українські зірки закликають читати та поважати Основний Закон. На своїх сторінках у соціальний мережах представники шоу-бізнесу публікують привітання до Дня Конституції.

До прикладу, телеведучий Сергій Притула, який зламав ногу, сфотографувався на лікарняному ліжку з Конституцією в руках.

З Днем Конституції, друзі! Шануйте Основний Закон,
– наголосив Сергій Притула.

До привітань долучилася популярна телеведуча Ольга Фреймут, яка привітала шанувальників з Днем Конституції на своїй сторінці в Instagram-Stories.


Ольга Фреймут привітала з Днем Конституції / Instagram-Stories / @freimutolia

Співак Дзідзьо закликав любити Україну та показав фото на тлі державного прапору.

Леся Нікітюк також привітала всіх зі святом у підписі до свого фото.

Що кажуть у Зеленського про зміни до Конституції? Команда президента Володимира Зеленського має намір змінити Конституцію України і планує розпочати з розділу про права і свободи громадян. Представник гаранта у ВР Руслан Стефанчук пояснив, що наразі ще неясно, чи буде змінено Основний Закон в якійсь частині чи загалом.

Водночас, представник президента в Кабміні Андрій Герус переконаний, що деякі положення Конституції України необхідно змінити, аби мати можливість створити незалежні регуляторні ринки та антикорупційні органи.