У другу неділю травня відзначають своє професійне свято працівники ветеринарної медицини, інформує 24 канал.

Читайте також День ветеринара 2022: найкращі картинки-привітання зі святом

Історія свята

Це свято встановлено Указом Президента України за ініціативою Міністерства аграрної політики в 2001 році. Цим самим було відзначено вагомий внесок працівників ветеринарної медицини у забезпечення ветеринарного і епізоотичного благополуччя, ветеринарно-санітарної безпеки продуктів тваринництва та охорони навколишнього середовища.

Слово "ветеринар" походить від латиноамериканського слова та означає людину, яка робить тваринку знову "працюючою".

Ветеринар – це важлива та шанована професія, оскільки ветеринари є лікарями, хоч і їхніми пацієнтами є не люди, а тварини.


14 серпня відзначають День ветеринара

Ця професія є дуже давньою. Люди почали лікувати тварин ще за часів Середньовіччя. В той час вони займалися переважно лікуванням домашньої худоби та їздових коней. Та вже зараз найчастішими клієнтами ветеринарів є собачки та кішки.

Перша ж спеціалізована ветеринарна школа з’явилася у Франції в XVIII столітті. Наказав відкрити навчальний заклад особисто Людовик XV, який був украй стурбований масовою загибеллю худоби.

Варто зазначити, що професія ветеринара досить небезпечна. За статистикою, більш ніж половина усіх ветеринарів отримають серйозні травми при лікуванні тварин і тим не менше, вони не відступають та боряться, аби врятувати наших улюбленців.

Цікаві факти про ветеринарів

  • Чимало ветеринарів мають домашніх улюбленців. Як підказує практика, чим більший у них досвід роботи, тим більше у них пухнастих друзів;
  • 60% збудників захворювань люди підхоплюють від тварин. Тому дуже важливо вчасно запобігти розвитку епідемій захворювань;
  • Професія ветеринара в 9 разів небезпечніша за професія лікаря, який лікує людей. 40% працівників мінімум один раз лікувалися від інфекційних захворювань, отриманих на роботі. Їхньою "професійною" хворобою часто є стригучий лишай;
  • Собака – найчастіший пацієнт ветеринарного лікаря;
  • 80% ветеринарів – це жінки;
  • Професія ветеринара – одна з найбільш затребуваних на ринку праці.


Історія свята та цікаві факти про ветеринарів / Фото з National Ultrasound