День молоді та всі святкові заходи, які відбуватимуться в цей день, присвячуються розвитку рішень та висвітленню проблем молоді, захисту їх прав та свобод в міжнародному аспекті, пише 24 канал.

Читайте також Міжнародний день молоді: як привітати українців у прозі та віршах зі святом

Історія свята

Міжнародний день молоді був запропонований молоддю у 1991 році на І сесії Світового молодіжного форуму системи ООН у Відні. Форум рекомендував, щоб День молоді був оголошений для збору грошей, просування та підтримки Фонду молоді ООН у партнерстві з молодіжними організаціями.

Рішення про оголошення 12 серпня Міжнародним днем молоді було підтримано на І сесії Світової конференції Міністрів у справах молоді, що проходила в Лісабоні 8-12 серпня 1998 року.

День молоді в Україні

29 липня 2021 року з метою підтримки прагнення української молоді до інтеграції у європейську спільноту, утвердження цінностей демократії та свободи, а також ураховуючи ініціативу молодіжних організацій та рухів, Президент України Володимир Зеленський установив в Україні День молоді, який відзначатимуть щороку 12 серпня в Міжнародний день молоді.

Документ набрав чинності 1 січня 2022 року. Натомість втратив чинність Указ Президента України від 22 червня 1994 року № 323 "Про День молоді", відповідно до якого це свято відзначалося в нашій країні щороку в останню неділю червня.

До слова Міжнародний день молоді: картинки-привітання зі святом

Проблеми з молоддю у світі

За статистикою аналітичної компанії Euromonitor International, у світі налічується майже 3 мільярди жителів у віці до 25 років. Більше півмільярда з них живуть в бідності. Понад 100 мільйонів дітей не відвідують школу. Щодня близько 30 тисяч дітей вмирають від убогості. Щодня 7 тисяч молодих людей заражаються ВІЛ/СНІДом.

У цей день в світі заведено влаштовувати концерти та фестивалі, а також чимало інших розважальних заходів. Всі дії спрямовані на підтримку розвитку молодих фахівців та творчих представників молодого покоління.

Уряди багатьох країн закликають звернути увагу на актуальні та гострі питання, з якими щодня зіштовхуються молоді люди. Генеральний секретар ООН закликає міжнародне співтовариство спільно вирішувати проблеми молодих людей.