Викривальне зізнання для прихильників чарівного всесвіту Джоан Роулінг зробила на особистій сторінці в твіттері. Вона спростувала найбільш поширені чутки про те, що Гаррі Поттер "народився" у шотландській кав'ярні The Elephant Cafe в місті Единбург. Письменниця зізналася, що впродовж кількох років писала роман, перш ніж відвідала цей заклад.

До теми Деніел Редкліфф прочитав уривок книги про Гаррі Поттера: відео

Успішна Джоан Роулінг вперше оголосила, що перші рядки фентезі вона написала у Лондоні в районі Клепхем-Джанкшн. На той час авторка орендувала скромну кімнату в квартирі над спортивним магазином. До свого допису вона прикріпила фото того, як цей будинок виглядає зараз.

Перші цеглини Гоґвортсу були закладені в квартирі в Клепхем-Джанкшн,
– зізналася Джоан Роулінг.

Письменниця також зауважила, що вперше ідея про вигадану школу чарівників прийшла до неї у потязі Манчестер-Лондон. Тоді вона була натхненна поїздкою місцями, які здавалися їй далекими від реального світу. Також Джоан Роулінг спростувала пощирені припущення, що Гоґвортс був "списаний" з школи в Единбургу, а на локації чарівного світу книг про Гаррі Поттера її надихнули вулиці в Португалії.