Домогосподарка – це не лише випраний одяг щодня та смачна вечеря. Сайт "24" у День домогосподарки розвіює найпопулярніші міфи про професію, яку чомусь принижують в сучасному світі, та й за професію не вважають. Ми також підрахували справжню варітість домашньої роботи за сучасними ринковими тарифами – повірте, ви здивуєтесь.

Читайте також: 8 відомих феменісток: цитати, що змушують задуматися

Міфи про домогосподарок

Ви, напевно, часто чули про те, що сидіти вдома – це легко. Готувати щодня і вигадувати нові рецепти – легко. Прасувати і прати одяг – легко. Ходити за покупками – легко. Дивитись за дітьми – теж легко. І кожного разу, коли ви будете це повторювати своїй дружині-домогосподарці – ви лише зробите їй боляче.

Міфи про домогосподарок
Міфи про домогосподарок

Міф №1: жінка-домогосподарка не заробляє

Професія домогосподарки – це робота, яку потрібно виконувати іноді і 20 годин на добу, без лікарняних, вихідних і відпусток. Порядок, комфорт та доглянутість всієї сім’ї – це заслуга саме домогосподарок.


Робота домогосподарки – 7 днів на тиждень

А тепер про цифри. Інститут соціально-економічних досліджень (США) у 2015 році провів дослідження, яке показало, що одружені чоловіки заробляють більше, аніж самотні чоловіки. Але це лише в тому випадку, якщо їхня дружина залишається вдома та бере на себе виконання усієї домашньої роботи.

Окрім того, робота домогосподарки – це дороге задоволення. Для прикладу, спробуйте хоча би раз не віддати речі на прання дружині, а занесіть їх у хімчистку. І добренько придивіться до чеку.

Міф №2: домогосподарству не треба вчитись

Якщо ви думаєте, що ваша дружина з самого дитинства вміла готувати вишукані страви, в’язати, прати та доглядати за дітьми – ви помиляєтеся. Домогосподарки щодня вчаться чомусь новому і це при тому, що в часі вони суттєво обмежені. Жінки-домогосподарки – прекрасний приклад професійного тайм-менеджменту. Ви тільки спробуйте протягом першої половини дня встигнути приготувати сніданок для чоловіка та двох дітей, відвести дітей в школу, зробити генеральне прибирання, після обіду забрати дітей зі школи, повчити з ними уроки, приготувати вечерю, випрати та попрасувати одяг і при цьому не забути попіклуватись про втомленого чоловіка, який прийде з роботи. Ви тільки спробуйте!

Читайте також: Чи варто мандрувати з немовлятами: 5 причин "за"

Міф №3: жінка в капцях і в халаті

Чомусь вже склався такий стереотип, що домогосподарка – це неохайна і огрядна жінка в халаті, домашніх капцях і з дивною, або навіть і жахливою, зачіскою. Так от, забудьте про це! Сучасні домогосподарки можуть виглядати охайно та привабливо. І в них це виходить чудово. Домогосподарки теж ходять в кіно та театри, зустрічаються з подругами та весело проводять час.


Відкиньте стереотипи! Сучасні домогосподарки – дуже привабливі жінки

Чоловік і діти – це найважливіші люди в житті жінки. І саме для вас вони намагаються бути кращими з дня у день.

Міф №4: спорт не для домогосподарок

Здоровий спосіб життя та спорт – це тренди сучасного життя. І не варто думати, що для домогосподарок це не доступно. Це ж звичайна професія, а не якась кара. Домогосподарки ходять в спортзали, бігають зранку та навіть встигають займатися фітнесом, поки готують вам вечерю. Оцініть таке прагнення виглядати гарно!


Домогосподарки підтримують себе у формі

Читайте також: Вчені з'ясували, які компліменти найбільше люблять жінки

Ціна за домашню роботу

А тепер найцікавіше. Спеціально для тих, хто думає, що домогосподарки – це жінки, які сидять на шиях у чоловіка.

Жінка-домогосподарка

Прибрати квартиру, випрати одяг на всю сім'ю (неважливо, вручну або в машині), випрасувати одяг, починаючи від нижньої білизни і закінчуючи простирадлами і величезними рушниками. Привести в порядок решту одягу: позбавити її від катишків, щось підшити, а щось зашити, приліпити... Те ж саме стосується і взуття.

А окрім того, щодня потрібно прибирати, пилосисити, мити підлогу, чистити ванну. І це все коштує грошей. Ми взяли ціни однієї із київських компаній, яка надає послуги з прибирання.

Отже, за генеральне прибирання, яке зазвичай, проводять щотижня (без урахування щоденного прибирання) у квартирі до 35 квадратних метрів – доведеться заплатити 1 500 гривень. За місяць прибирання вам влетить у 6 000 гривень.


Скільки коштує прибирання у квартирі в Києві

Але вам доведеться ще окремо заплатити за миття холодильника, духовки, вікон, меблів та жалюзі.

Ще одна із популярних компаній пропонує такі ціни: за місяць робота домогосподарки коштує від 8 000 до 10 000 гривень. У вартість входить прибирання, а також генеральне прибирання, миття поверхонь, меблів та техніки, винесення сміття та багато інших послуг, які щодня виконує домогосподарка.

Скільки коштує прибрати квартиру
Скільки коштує прибирання в квартирі на місяць

Жінка-кухар

Обрати меню, зробити закупи, приготувати сніданок, обід, вечерю, прибрати після приготування, помити посуд після прийому їжі – це все недешеве задоволення.

Середня ціна за роботу кухаря у Києві коштує від 200 до 250 гривень на день. Сюди входить закупка та вибір продуктів, приготування, а також прибирання. За тиждень – робота кухаря обійдеться у 1 400 гривень. За місяць (30 днів) – у 6 000 гривень.

Кухар на дому: ціни
Вартість роботи кухаря в Києві

Інша компанія пропонує ще вищі ціни: за роботу домашнього кухаря тут просять 700 гривень в день, а в місяць – від 12 000 до 16 000 гривень.

Кухар на дому: ціни
Якщо додому замовляти кухаря, це обійдеться у 6 – 16 тис. грн на місяць

Жінка-няня

Декретна відпустка для жінки – це не час для розслабляння та релаксу. Малюка не можна залишити й на хвильку самого. А коли дитина підростає – її треба підготувати до школи, вчити разом із нею уроки та займатися її розвитком – проводити додаткові заняття.

Наприклад, вартість роботи няні для грудного малюка коштує 800-1000 гривень на день, або в місяць – від 10 000 до 16 000 гривень.

Скільки коштує робота няні на дому
Няня для ваших дітей обійдеться у кругленьку суму

Робота няні-вихователя коштує від 10 000 до 14 000 гривень. У вартість входить догляд за дитиною, годування та приготування їжі, прогулянки та розвиваючі заняття.

А от якщо ви хочете, щоб з вашою дитиною ще й займалися – виконували разом домашні завдання, готували до школи/садочка, проводили додаткові заняття з логіки чи іноземних мов – то це вам обійдеться від 12 000 до 18 000 гривень.

А ви собі уявіть, що ваша дружина поєднує в собі всі ці якості та професійні вміння! Відчуваєте, яку суму за місяць вона щоденною працею економить? При навіть бюджетних розрахунках – це понад 20 000 гривень.

Бути домогосподаркою – це не просто професія. Це справжнє покликання! Вміти створювати затишок та незамінну атмосферу справжнього домашнього тепла – під силу не кожній жінці. Бути вправною господинею, люблячею дружиною та надійним другом – ось, що насправді означає бути домогосподаркою.

Любіть жінок та цінуйте їхню працю!


8 червня – Міжнародний день домогосподарки