Те, що полуниця сохне – явище далеко не нове. Це стосується плодів, листя та пагонів. Неприємна ситуація для кожного дачника. Чому таке відбувається та що з цим робити – знає 24 Канал.
Дієвий ефект Як можна збільшити плоди сульфатом калію: розкрито спосіб застосування
Сохне полуниця: що робити
Найбільш поширеною причиною того, що полуниця сохне є брак води. Полуниця потребує достатньої кількості вологи, особливо під час росту плодів. Важливо регулярно поливати грядку полуниці, особливо в період сухої погоди. У такому разі воду вносять щодня: по 5–7 літрів на 1 метр квадратний.
Полив полуниці / Фото "Аптека садівника"
Неправильна ділянка – це теж популярна причина такого явища. Полуниці подобається тепло й сонячне світло. А холодного вітру та протягів варто уникати. Не садіть її там, де потужні вітри та велика тінь.
Полуниця цвіте / Фото "Життя в селі"
Полуниця потребує поживних речовин для здорового росту. Коли зав’язь сохне під час дозрівання, їй бракує корисних речовин. Також це може бути пов'язано з бідними ґрунтами. Використовуйте добрива, багаті на калій, фосфор і азот, але слідкуйте за дозуванням. Добрива вносіть тричі: на початку росту, перед цвітіння й після збору врожаю.
Гниль полуниці / Фото Floristics.info
- Наявність шкідників або хвороб також призводить того, що полуниця сохне. Йдеться про борошнисту росу, гниль. Якщо ви бачите хворі кущі, їх потрібно видалити й спалити. У крайньому разі – використайте фунгіциди – спеціальні сильні речовини від хвороб.
- Коли бур'яни з'являються на грядці, вони починають конкурувати з полуницею за воду та поживні речовини. Вчасно видаляйте їх з ділянки, щоб полуниця повноцінно розвивалась та не сохнула.