П’ятирівневу бібліотеку "Біньхай" спроектувало голландське архітектурне бюро MVRDV, де в центральному залі бібліотеки розмістили білу куля, над ним – купол, а численні книжкові полиці плавно переходять в стелю. Будівництво футуристичної будівлі зайняло три роки.

Читайте також: 10 найоригінальніших бібліотек світу всіх часів: фотоогляд

Бібліотека стала дуже популярним місцем у жителів Тяньцзіня, а фотографії залу – вірусними в китайських соціальних мережах. В будівлі можна знайти читальні зали, зони відпочинку, а також конференц-зали, комп’ютерні класи та офіси.

Лише через місяць після відкриття бібліотеки в фотобанках з'явилися фотографії, на яких видно, що на полицях в красивому залі немає книг – вони намальовані. Як розповів заступник директора бібліотеки Сюфень Лю, влада міста не дозволила виставити книги в центральному залі і вони розміщені в інших приміщеннях.

За його словами, нечисленні книги, які видно на фотографіях, були тимчасовими. Бібліотека повинна прибрати їх найближчим часом. А фонд з понад 1 млн видань розміститься в інших приміщеннях бібліотеки.