Капусту атакують різні шкідники: попелиця, гусениця, хрестоцвіті блішки, слимаки, капустяна муха. Якщо нічим не обробляти овоч – урожай весь з'їдять. Чим краще полити капусту від таких шкідників – знає 24 Канал.

Зверніть увагу Коли збирати червоний буряк: перевірені підказки від городників

Обробка капусти від шкідників

Несподівано, але допоможе зубна паста. Особливо вона ефективна проти гусениць та бліх. У її складі – фтор, кальцій, рослинні екстракти, а це ті речовини, котрі борються зі шкідниками капусти.

  • Внесіть 50 грамів пасти у 5 літрів води, щоб вона там розчинилась. Хай настоюється 2-3 години. Тоді можете обробляти овоч 1 раз у тиждень.


Зубна паста / Фото Seago

Тютюн – специфічна рослина, яка ідеально підійде у боротьбі зі шкідниками. Найбільше її не люблять хрестоцвіті блішки. Потрібно 200 грамів листя залити 10 літрами гарячої води. Залишіть розчин на кілька годин. Процідіть та внесіть 1 столову ложку рідкого мила. Можете обробляти.

Тютюн / Фото "Сам собі агроном"
Стане у пригоді столовий або яблучний оцет 9%, який ефективно вбиває шкідників та грибкові хвороби. Ним слід обробляти місця, де живуть комахи або там, де вже є грибок.

Оцет / Фото Harchi.info
Оптимально робити це рано-вранці або пізно ввечері, щоб найкраще подіяло та не випарувалось. Вилийте 150-250 мілілітрів оцту у посудину з 10 літрами теплої води. Оцет змусить піти хрестоцвіту блішку, попелицю, метеликів, котрі відкладають яйця.