2019 рік був дуже успішним для Голлівуду. Фахівці стверджують, що касові збори в цьому періоді зросли до рекордних 31,1 мільярда доларів. Однак радіти від таких показників довелось не довго: кінострічки, які готували показати весною 2020 року, змінили дату виходу. За підрахунками експертів Variety, загальні втрати вже перевищують 4,2 мільярда доларів!

До теми: Скасування гучних прем'єр та карантин: як коронавірус зруйнував плани Голлівуду

Причиною для збитків є пандемія коронавірусу. Вперше недугу виявили у Китаї наприкінці 2019 року. Однак захворювання швидко поширилось на Японію, Південну Корею, Європу та США. За останніми даними, інфіковані 3 278 340 людей, померли –232 008, а одужали – 1 033 120.


Правда і міфи про коронавірус / Інфографіка 24 каналу

Через спалах небезпечної недуги у світі закрили кінотеатри та парки розваг, а також скасували десятки світових прем'єр. Найбільші збитки в касових зборах прогнозують країнам Азії, зокрема, Китаю та Південній Кореї. Тільки в першій державі на невизначений термін закрили 70 тисяч кінотеатрів. Невтішні прогнози і на прокат фільмів в Японії та Італії, які були одними з головних кіноринків Голлівуду.

Ситуація зараз набагато гірша, ніж ми спостерігали під час спалаху коронавірусу MERS у 2015 році. Аудиторія тоді знизилася до більш ніж 40%, але не було такого масового закриття кінотеатрів, і ринок відновився приблизно через місяць. Такого сценарію можна не чекати з теперішнім коронавірусом. Прогноз непередбачуваний,
– розповів представник Корейської кінокомісії.

Поки кінотеатри в окремих країнах Азії та Європи закриті, на прем'єру очікують десятки голлівудських та китайських фільмів, яким прогнозували чималий успіх в прокаті. Зокрема, "Кролик Джоджо", "Дулітл", "Їжак Сонік", "1917", "Маленькі жінки", "Чорна Вдова". Після того, як заклади відновлять свою роботу, дати дебютних показів змістяться, а представники кіноіндустрії намагатимуться вміло розприділити прем'єрні покази за короткий час.