Про це пишуть на The Telegraph.

Десятки тисяч людей отримали доступ до роботи вченого в перші дванадцять годин після її публікації. Знаменитий фізик і популяризатор науки Стівен Хокінг відкрив доступ до своєї повної докторської дисертації "Властивості розширення Всесвітів".

Читайте також: Стівенг Хокінг закликає людей покинути Землю в найближчі 100 років

Там він розглянув та дослідив наслідки розширення Всесвіту, теорії гравітації, припущення про причини утворення галактик, а також довів неминучість сингулярності в космологічних моделях.

Однак за повідомленням університету, менш ніж за добу понад 60 тисяч осіб відвідали сайт, щоб прочитати або скачати документ, через що він і став несправним. Сайт Кембриджського університету і досі "ледь" працює.

Це чудово, що так багато людей захотіли завантажити мою дисертацію – сподіваюся, вони не будуть (нею – "24") розчаровані,
– зазначив автор дисератції Хокінг.

За словами фізика, він сподівався "надихнути людей", надавши свою університетську роботу у вільному доступі, і закликав інших вчених зробити те ж саме.

Раніше дисертацію Хокінга можна було прочитати тільки в бібліотеці Кембриджа чи придбати її цифрову копію за 86 доларів.