Так, суперфуди варто додавати у страви, як харчові добавки з високим вмістом вітамінів і мікроелементів. Зазначимо, що вони будуть корисними лише тоді, коли людина буде вести здоровий спосіб життя. З поганими звичками та любов'ю до фастфуду користі від них не буде жодної.

Читайте також: Що приготувати на вечерю швидко і легко: рецепти страв

Однак з користю та низькою калорійністю суперфудів не можна не погодитися. Завдяки маркетингу та екзотичності ціни на такі харчові добавки є досить високими. У цей час існує чимало українських альтернатив суперфудів, які можна придбати у будь-якому магазині зі значно бюджетнішим цінником.

Суперфуди: чим замінити дорогі харчові добавки

Чіа замінити на насіння льону

100 грам насіння чіа буде коштувати від 50 до 200 гривень. Натомість можна придбати льон, який є еквівалентним чіа і вартість якого не буде перебільшувати 20 гривень за 100 грам.

Замість кіноа – вживати пшоно

Зерна кіноа вважаються найкращим джерелом волокон, білків, вітамінів групи В і заліза. Але крупу можна замінити звичайним пшоном, або гречкою, які коштують у декілька разів дешевше, а за поживністю та білковим складом однакові з кіноа.

Зекономити, замінивши ягоди годжі на журавлину

Чудовою альтернативою ягодам годжі може стати журавлина, ціна якої у 4 рази менша за вартість екзотичних ягід.

Соняшникова олія замість олії какао і кокосу

Олії какао і кокосу безумовно володіють корисними властивостями і можуть використовуватися не лише в приготуванні страв, а й як зовнішній засіб. Однак справді корисна олія буде коштувати близько 300 гривень, а в кулінарії її завжди можна замінити соняшниковою олією.

Пекмез замінити на мед

Пекмез – згущений сироп фруктів, ягід, овочів, який популярний на Сході. Однак є бюджетний український замінник – мед.


Бюджетні замінники суперфудів / 24 канал