Невдовзі головний герой дізнається, що старший загинув на Донбасі. Мустафа вирушає до столиці, аби забрати тіло сина та поховати за мусульманськими традиціями на батьківщині. А також повернути додому молодшого – Аліма.

До теми: Український фільм "Додому" побореться за номінацію у премії Золотий глобус

Режисер фільму Наріман Алієв наголошує, що у фільмі вони намагалися через історію маленької сім'ї, їхні трагічні долі розповісти велику трагедію народу.


Наріман Алієв/ Фото журналістки 24 каналу Єлизавети Герасимюк

Цікаво, що кримськотатарський режисер Наріман Алієв свої перші короткометражки знімав ще на півострові. Але через анексію Криму Росією йому довелося шукати шлях, як розповісти історію про Крим без Криму. І це в нього вдалося, на фестивалі у Каннах зал аплодував стоячи.

Овації були 15 хвилин – це сльози на очах, це сум. А для мене як для людини, яка працює у кіно, це і радість, що такі фільми знімаються у нас і знаходять свій шлях до глядача,
– сказала генпродюсерка ОМКФ Юлія Сінькевич.

Натомість Наріман Алієв зазначає, що для українського глядача контекст фільму трохи інший, ніж для закордонного, тому шо він розуміє все, що у нас відбувається.

Головну роль у фільмі виконав режисер та актор Ахтем Сеітаблаєв. Зізнається, за неї довелося позмагатися, бо відпочатку йому пропонували роль другого плану. Але його сильно вразив сценарій, тому він сам зголосився на цю роль та тричі проходив проби.


Ахтем Сеітаблаєв (другий зліва)/ Фото журналістки 24 каналу Єлизавети Герасимюк

Фільм вже встиг завоювати увагу іноземного глядача – отримав схвальні відгуки критиків та глядачів на Каннському кінофестивалі, а також Гран-прі на Одеському кінофестивалі та головний приз міжнародного кінофестивалю у Бухаресті. Напередодні у столиці відбулася прем’єрна вечірка за участі знімальної групи.

Та це тільки початок. Фільм "Додому" Нарімана Алієва має усі шанси поборотися за премію Голлівудської асоціації іноземної преси Золотий глобус та Оскар. Стрічка потрапила у лонгліст обох кінопремій.

Дивіться трейлер фільму "Додому"